За даними ГУР, від 2022 року відбулося щонайменше 12 атак на найбільші російські нафтопереробні заводи.
Зухвалий заклик чи ІПСО? Сполучені Штати Америки буцімто закликали Україну припинити удари по нафтовій інфраструктурі росії. Статтю з таким заголовком опублікувало британське видання Financial Times. Та от тільки українські спецслужби, яким буцімто і надійшло таке прохання від Вашингтона, цю інформацію поки не коментували. А радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк взагалі назвав це брехнею. Щоправда, в етері російського телеканалу. Усі деталі знає журналіст "5 каналу" Юрій Пугач.
США закликали Україну припинити удари по російських нафтопереробних заводах. Статтю з таким заголовком 22 березня оприлюднило видання Financial Times. Посилаючись на трьох неназваних осіб, автор статті переконує, що американці попросили українські спецслужби, а саме СБУ і ГУР, припинити нищити нафтопереробні заводи на росії через загрозу підвищення світових цін на нафту. А також це може буцімто спровокувати помсту з боку рф. Та от тільки удари українських сил оборони по російських НПЗ – законні, жодних домовленостей не порушують і є нашою відповіддю на попередні удари рф по наших містах, переконує Віцепремʼєрка з євроінтеграції України.
Служба безпеки України, Головне управління військової розвідки та Офіс президента офіційно це повідомлення Financial Times поки що не коментували. І українським медіа жодної відповіді не надали. Однак радник голови ОП Михайло Подоляк пішов пояснювати що до чого... до росіян. В етері російського телеканалу "Дождь" він заперечив інформацію про подібні вимоги Вашингтона.
Таку вимогу також поставив під сумнів і колишній посол США в Україні Стівен Пайфер. У дописі в соцмережі Х він назвав це обурливим.
Зі свого боку, екс-командувач центрального командування США теж сумнівається у правдивості інформації про таке прохання Вашингтона. Однак імовірності, що це правда, з огляду на активну передвиборну кампанію в США, все ж не відкидає.
Проміжний результат цього успіху, за оцінками експертів, 13% знищеного або пошкодженого російського нафтопереробного комплексу.
За даними Головного управління розвідки Міноборони, від 2022 року відбулося щонайменше 12 атак на найбільші російські нафтопереробні заводи. З них близько 9 - цього року. А ще атак зазнали кілька терміналів, склАдів і сховищ окупантів. Ціни ж на нафту в усьому світі зросли цьогорІч приблизно на 15 відсотків. Однак росія досі залишається одним із найбільших світових експортерів пального. Поки що.