До 8 років за ґратами – таким може бути вирок для ліквідатора-представника Фонду гарантування вкладів та оцінювача, які змогли продати у серпні 2019 року споруду у центрі столиці за заниженою ціною.
Згідно з матеріалами слідства, працівник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, будучи уповноваженим на реалізацію активів ПАТ «КБ «Хрещатик», організував продаж будівлі банку. Слідство підозрює, що для цього експертка провела оцінку нерухомості нібито за завідомо заниженою вартістю, передає Інформатор.
Ліквідатор та оцінювач, начебто за змовою, продали офісну будівлю по вулиці Прорізній, 8 за заздалегідь визначеною вартістю - 425 млн грн. За ці гроші новий власник отримав споруду площею майже 7,5 тис. кв. м. Про це повідомила Київська міська прокуратура.
«Слідством встановлено, що вартість будівлі була занижена на 161 млн грн, чим спричинено шкоду державі в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на зазначену суму», - йдеться у повідомленні прокуратури.
Якщо провину ліквідатора та оцінювача доведуть у суді, то їм може загрожувати до 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади на строк до 3 років. Справу вже передали до суду.
Про кого може йти мова
На аукціоні про продаж споруди у центрі Києва єдина компанія, яка запропонувала хоч якусь ціну, була фірма "ДІПРОБУДМАШИНА". Вона купила приміщення банку за 425 млн 132 тис. 400 грн.
На повідомленні про розрахунки за приміщення банку «Хрещатик» стоїть підпис уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ КБ «Хрещатик» О.В. Шевченко. Ймовірно, що це Олександр Володимирович Шевченко.
У публічному паспорті приміщення банку, який є на сторінці аукціону, є інформація, що у 2016 році оцінку майна проводило товариство «Консалтингюрсервіс». Таку ж оцінку ця компанія для офісу «Хрещатику» проводила у 2019 році. Саме про них згадується у матеріалах від 24 липня 2020 року № 12020100000000644.
За інформацією аналітичної платформи YouControl, закрите акціонерне товариство «КОНСАЛТИНГЮРСЕРВІС» зареєстрували понад 28 років тому. Директором та бухгалтером вказана Марина Грицаєнко, а засновниками зареєстровані мешканці Києва та Київської області – Віталій Яковлев, Іван Жежер та Галина Занько.
З останніх ухвал по кримінальному провадженню відомо, що «Діпробудмашина», яка купила будинок на аукціоні, скасувала арешт на споруду, яку наклали у липні 2023 року.
Як падав «Хрещатик»
Як розповідали журналісти програми «Схеми», у «Хрещатику» мала рахунки низка столичних комунальних підприємств, через нього проходили платежі за комунальні послуги. А ще саме тут пенсіонери та малозабезпечені кияни могли отримувати грошові виплати.
Комунальний статус банку був обумовлений тим, що чвертю його акцій володіла Київська міська рада. Ще 24 відсотки належали екс-співвласнику «Запоріжсталі» Миколі Солдатенку. Найбільшу ж частину акцій – 37 відсотків – сконцентрував бізнесмен Андрій Іванов.
За оцінкою НБУ банк впав тому, що кияни зберігали в «Хрещатику» свої пенсії й заощадження, а окремі співвласники могли забирати гроші у вигляді кредитів – на свої ж фірми та не повертати гроші.
Інформатор писав, як живуть керівники Фонду гарантування вкладів.
Відео, що поширюються у соцмережах, показують радикальні форми протесту росіян проти виборів, включаючи заливання урн зеленкою та підпалювання виборчих дільниць, тим самим демонструючи стихійні, неорганізовані акції. У нашому відео колишній громадянин РФ Михайло Орєшніков поділиться своїми думками про ці акції та їхню ефективність. Приєднуйтесь, щоб дізнатися більше про можливий вплив цих протестів.