Після наймасштабнішої атаки РФ на енергетику України рішення щодо заборони експорту е/е, зміни умов покладення спецзобов’язань із компенсації тарифів на е/е для населення та самих тарифів для населення наразі не розглядаються.
Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє НВ.
Міністр також сказав, що наразі немає рішень про зміну ПСО, а також зміну тарифів на е/е для населення.
Раніше, 24 березня, оператор ДніпроГЕСу компанія Укргідроенерго заявила, що після пошкодження станції компенсація тарифів для населення опинилася під загрозою.
Відповідаючи на запитання, чи можлива державна допомога енергооб'єктам на відновлення, оскільки на ДніпроГЕС втрачено приблизно 1000 МВт балансувальної потужності і великі втрати на ТЕС, міністр сказав: «Щоб зрозуміти швидкість відновлення і питання грошей, потрібно зараз верифікувати збитки. Не розуміємо, про які суми йдеться. Треба все звести, тоді побачимо, які в компаній ресурси на те, щоб відновити, і які це будуть терміни».
Водночас він додав, що доцільно було б збільшити дозволену потужність перерізу для імпорту е/е з Європи.
22 березня 2024 року РФ здійснила потужну атаку на енергосистему України, задіявши десятки різних засобів ураження.
У результаті в розпал водопілля зупинила роботу найбільша ГЕС — Дніпровська, також пошкоджено 50% генерувальних потужностей ТЕС компанії ДТЕК, крім того ракети влучили в об'єкти компанії Центренерго, а також в мережі.
У день атаки було запроваджено обмеження електропостачання майже в половині областей України, в Одеській і Харківській області вони зберігаються досі.