Експерт Defence Express Іван Киричевський розповів, з чого росіяни могли запустити ракети Циркон, якими вдарили по Києву 25 березня.
В ефірі Radio NV Киричевський пояснив, що «у штатному режимі» Циркони повинні запускати з кораблів або підводних човнів, однак два адаптовані під них кораблі зараз перебувають на Північному флоті РФ в районі Мурманська.
Він також нагадав, що росіяни раніше заявляли про те, що збираються адаптувати під Циркон підземний ракетний комплекс — «так званий Об'єкт-100 у тимчасово окупованому Криму».
«Тобто буквально в якійсь із тих скель вибита ніша під пускову установку і просто під час пуску висувається певна штука із двома направляючими, вистрілює ракету і ховається назад під землю. Навіть ще гірше. Там горизонтальна пускова установка. Це буквально ракета, яка вилітає з-під землі. І у принципі технічне диво, що встигли навіть оголосити тривогу. Бо в іншому випадку ми би спочатку почули вибух, а потім би розбиралися», — уточнив Киричевський.
Удари РФ ракетами Циркон по Києву — що відомо
- 25 березня майже одночасно з оголошенням повітряної тривоги в Києві прогриміли вибухи. ППО знищила дві балістичні ракети, які РФ запустила з Криму.
- Видання Defense Express із посиланням на власні джерела повідомляло, що сили ППО 25 березня, ймовірно, збили дві російські ракети ЗМ22 Циркон над Києвом. Журналісти наголосили, що це вже друге публічно відоме використання цієї ракети після невдалої російської спроби атакувати Київ 7 лютого.
- У Повітряних силах заявили, що поки не можуть підтвердити збиття двох російських Цирконів над Києвом.
- Речниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк зазначила, що росіяни накопичили в Криму ракети Циркон та «можуть продовжувати час від часу точковий терор з акцентом, в тому числі, на столицю».
- 27 березня Гуменюк пояснила, що удари балістичними ракетами по Києву свідчать про те, що Росія шукає нові способи тиску на українські регіони, не лише прифронтові, і продовжує вдосконалювати своє озброєння.
- Водночас речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш зазначив, що ймовірне застосування Росією ракет Циркон може свідчити про те, що у неї виник дефіцит інших типів ракет.
- 27 березня керівник лабораторії військових досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Андрій Кульчицький розповів, що російські ракети Циркон не виконують бойову задачу.