Рекламуючи свою нову авіабомбу ФАБ-3000, окупанти хочуть чинити психологічний тиск на ЗСУ та українців. Бо є велике питання, чи зможуть їхні літаки ефективно скидати ці важкі бомби в умовах дії української ППО, зазначає журналіст Олександр Матвієнко.
Новітні надпотужні бомби ФАБ-3000, якими хваляться окупанти, можуть нести деякі літаки ВПС РФ, але успішність їхнього застосування цілком залежить від української ППО. Інформаційно розповіді про найпотужнішу авіабомбу звучать небезпечно, але для того, щоб їх скинути, треба підлітати відносно близько до позицій ЗСУ, що ставить під велику загрозу ворожі бомбардувальники. Про це в інтерв'ю розповів Олександр Матвієнко, журналіст воєнного відділу Фокус.
Він зазначив, що у Росії зараз носієм виступає тільки стратегічний бомбардувальник ТУ-22М3 і це перший нюанс, а другий нюанс в тому, що винищувач СУ-34, який вже успішно може скидати бомби КАБ-1500, технічно може підняти цю важку бомбу, проте питання полягає в центруванні літака.
За словами журналіста, наразі немає жодних свідчень про те, що саме Су-34 вже став носієм подібних боєприпасів, а як якщо брати той самий Ту-22М3, то він зберігає бомбу у внутрішньому відсіку. Але нова ФАБ-3000 значно більша за розмірами, і не зрозуміло, чи можна інтегрувати на неї УМПК.
Журналіст зазначає, що навіть якщо якимось чином вдасться причепити такі важкі бомби до винищувача Су-34, то це обов'язково позначиться на його бойових характеристиках. А українська ППО і так вдало справляється з такими ворожими літаками, на борту яких немає зайвих трьох тонн ваги.