Фахівці показали проєкт Панського парку в Макарові. Його частина наразі маргіналізована, але має потенціал. Там уже є кафе, дитяча й спортивна інфраструктура, краєзнавчий музей на збереженому Городищі.
Невдовзі на його території з'явиться інклюзивний пандус, амфітеатр-пірс, будинок ветеранів та багато іншого. Про це йдеться в матеріалі The Village Україна, опублікованому 1 квітня.
Городище стане простором для проведення майстеркласів із ремісництва, виставок і локальних свят. Його планують поєднати з громадським простором на березі річки Здвиж. Схил між просторами хочуть перетворити із перешкоди на інклюзивний пандус (який може бути не лише безбезбар’єним, але й мультифункціональним).
Амфітеатр-пірс – конструкція із пірсом-платформою й місцями для сидіння декількох рівнів. Призначений для активного відпочинку (каякінг, стрибки у воду, плавання), а також проведення культурних й освітніх заходів. Також хочуть створювати ізольовані пірси, де можна буде зайнятися риболовлею, йогою чи помедитувати. Будинок ветеранів називають «місцем зібрання навколо ватри». Він буде розташований на локації, ізольованій від берега очеретом, але з доступом через місток. Орієнтовано всередині можуть перебувати 12 людей (із можливістю ночівлі й відпочинку). Крім того, мають звести спортивно-реабілітаційний центр (ділянку виділять на території спортивного комплексу).
Крім того, облаштують літню терасу, зону фонтану (надати нових функцій уже наявному) і пляж зі спортивними активностями (волейбол, фрисбі, водне поло). Поки що планують реалізувати лише першу частину проєкту й побудувати амфітеатр-пірс. Для початку будівельних робіт вже проводять геологічні вишукування.
Про селище Макарів
Макарів – селище міського типу Бучанського району Київської області. Воно розташоване на березі річки Здвиж та перебувало під окупацією рф 33 дні. Там живе приблизно 15 тисяч людей. За підрахунками KSE, інфраструктура Макарова зазнала збитків на суму 133,5 мільйона доларів.