U-News » Суспільство » У Києві хочуть знести садибу Зеленських
Всі новини

У Києві хочуть знести садибу Зеленських

У Києві хочуть знести історичну будівлю в Шевченківському районі. Відповідну інформацію розмістили на фасаді будинку.

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на Facebook громадського активіста Дмитра Перова.

Йдеться про садибу Зеленських на вул. Кониського, 22 (колишня назва вулиці — Тургенєвська). За словами Перова, інформаційний щит, яким завісили фасад будівлі 1890 року, стверджує, що історична пам’ятка не має жодної історичної або архітектурної цінності, а її збереження — псує інвестиційний клімат міста.

“Будинок не має історичної та культурної цінності…. активісти маючи на меті зберегти історичний центр міста не враховують той факт, що далеко не кожна будівля є культурною спадщиною… кожне необґрунтоване твердження з боку активістів ставить під загрозу репутацію забудовника, рішучість інвесторів, та довіру до владних органів”, — йдеться в оголошенні, яке цитує активіст.

На цьому місці підприємці пропонують збудувати житловий комплекс “Тургеневъ”, що “покращить зовнішній вигляд вулиці та сприятиме інвестиційній привабливості столиці”.

Київська міська прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом умисного пошкодження та руйнування садиби, а на саму ділянку — накладено арешт. Попри це, забудовник намагається домогтися зносу будівлі через суд, зауважив Перов.

Споруду почали розбирати у 2021 році, але суспільний розголос призупинив роботи. Це друга будівля зі 119 об’єктів “охоронного списку” мера Віталія Кличка, яку намагаються розібрати з початку російсько-української війни. Рішенням Київради на ці споруди накладений мораторій на реконструкцію.

Також активіст закликає киян стати на захист будівлі. Відповідну петицію він розмістив на сайті Київської міської ради. Щоб її розглянули депутати, потрібно зібрати 6 тисяч голосів, станом на 3 квітня, петицію підтримали майже 4 тисячі жителів.

Садиба Зеленських — дерев’яна, обкладена цеглою будівля була збудована у 1890 році на замовлення купця Василя Маліна. Це одна з найстаріших будівель вулиці. Відома вона стала завдяки тому, що в період з 1911 по 1915 рр. тут проживала сім’я заможних міщан Зеленських.

Минулого року повідомлялося, що забудовник зніс 200-річну садибу на столичному Подолі на вул. Ярославській, 13 б. Будинок був зразком київської житлової дерев’яної забудови ХІХ ст. Його звели після великої пожежі 1811 року. З 1882 року садиба належала міщанину Харичкову, з 1898 року — сім’ї Єфросинії Кравченко. Садиба не внесена до переліку пам’яток культурної спадщини. Згідно з документами, на цьому місці хочуть звести клубний будинок.

Додати коментар

Читають Коментують
Туристка зробила красиве тату арабською мовою, але дарма не поцікавилась перекладом
52 145
Стало відомо, які продукти різко підвищують рівень цукру в крові
47 783
Показала білизну: італійська фігуристка оконфузилася в прямому ефірі
31 336
Продовжу, поки губи не луснуть: чоловік витратив $100 тисяч, щоб бути схожим на ляльку
17 697
«Радіо Судного дня» збожеволіло: 12 загадкових сигналів за ранок — що відбувається
14 842
«Всі розпалися»: актор Дизель шоу Євген Сморигін сказав все, що думає про студію «Квартал 95»
13 170
Перераховано ранні симптоми деменції, які багато людей ігнорують
12 449
Вчителька назвала сім фраз школярів, без яких не проходить жоден урок
11 800
Гіпертонія відступить: які страви мають бути в меню хоча б двічі на тиждень
11 128
Три знаки зодіаку, яких найбільше любить удача: серед них багато мільярдерів
10 123
П’ять ознак того, що серце перебуває в передінфарктному стані
10 019
«І що, під язик ставити?»: Лукашенку принесли снюс під час робочої наради
9 639
В Україні вже скоро проведуть масштабну індексацію пенсій: на який відсоток підвищать і в чому головна проблема
9 232
За борги у українця забрали навіть пень. Скільки просять за розпиляне дерево на аукціоні?
2
Оруєння у ВР: нардепка Третьякова розповіла про щонайменше 38 депутатів, які одночасно захворіли
1
Тренди керують: на Волині діти закопали виховательку в сніг
1
У неї проблеми: відомий український актор розкрив, чому Галина Безрук зрадила Україну
1
Хворіє: Ада Роговцева зізналася, що ця зима видалася для неї важкою
1
Ірина Білик обурилася цінами за комунальні послуги: премʼєр-міністерка публічно відповіла співачці
1
Павло Зібров не прийде на концерт пам'яті Степана Гіги: причина вражає
1
Чи дійсно можна дітям бігати у церкві: священник ПЦУ дав несподівану відповідь
1
"Якщо ми крадемо, то ви повія". Гендиректор "Укрпошти" нахамив дівчині у соцмережах
1
Відомий український співак потрапив в скандал через схему для ухилянтів
1
Корисний напій, який допоможе знизити рівень цукру та холестерину в крові
1
Знадобилося 20 хвилин: чоловік придумав креативний спосіб провчити галасливого сусіда
1
Міноборони готує жорстке покарання за ухилення від мобілізації
0
Тісто не рветься і тане в роті: чому варто замішувати вареники на картопляному відварі

Багато господинь роками знаходяться у пошуках тієї самої ...

Чому ми по-різному виховуємо синів і доньок, та чи завжди це розуміємо

Найімовірніше, ваша донька сама пропонує помити посуд, ...

Як правильно знайомитися і ходити на побачення, якщо ви хочете серйозних стосунків

Сучасні знайомства схожі на нескінченне гортання стрічки, а ...