U-News » Авто-мото » Обман на АЗС: популярні способи шахрайства автозаправників
Всі новини

Обман на АЗС: популярні способи шахрайства автозаправників

На заправках може відбуватися низка шахрайських схем, які зачіпають інтереси автолюбителів. Ось чотири найпоширеніші способи обману, з якими варто бути обережним:

1. Не дають здачу

Це дуже простий, але досить поширений метод обману водіїв. Касир може стверджувати, що у нього немає дрібних грошей для здачі з великої купюри. Багато водіїв погоджуються залишитися без здачі, адже не бачать особливої цінності у 5-10 гривень. Проте за зміну такий співробітник може накопичити непогану суму.

Щоб зберегти свої гроші, краще заздалегідь розміняти купюру і запастися дрібничками. Рекомендується також заправлятися не на круглі суми, а на конкретну кількість літрів. Найбезпечнішим варіантом буде використання банківських карт.

2. Недолив бензину

Не секрет, що у будь-якій сфері діяльності може бути присутнім людський фактор. Це стосується навіть найчесніших підприємств, які прагнуть забезпечити якісне обслуговування. Якщо хтось із працівників помічає можливість швидко отримати прибуток на довірливих клієнтах, велика ймовірність, що він цим скористається.

Суть схеми проста: співробітник АЗС по завершенню заправки не доливає 50, 100 або навіть 500 мл пального. Після того, як автомобіль зник із зони видимості, заправник може зливати залишки у якусь ємність. За день збирається досить непогана кількість викраденого бензину.

Щоб уберегти себе від таких неприємностей, варто бути пильними і спостерігати за діями заправника, а також за показаннями на лічильнику. Якщо на АЗС є можливість оплати без відходження від автомобіля, наприклад, через QR-код, обов’язково скористайтеся цим способом.

3. Підміна пального

Недобросовісні заправники можуть підмінити паливо з високим октановим числом на менш якісне або залити у бак бензин сумнівного походження. Якщо підміну 95-го на 92-й ваш автомобіль навряд чи помітить, то заливка суміші з соляркою або керосином може викликати серйозні проблеми для системи живлення та двигуна.

Подібні неприємності можуть стати результатом залива пального у зимовий період, коли на заправках можуть продавати дешевше літнє паливо під виглядом зимового, враховуючи, що останнє коштує дорожче. Ймовірність потрапити на таку схему досягає 30-40%.

Виявити факт підміни пального не складе труднощів. Наприклад, проведіть пальцем по горлечку пістолета для заправки. На ньому має бути жирна пляма. Також рекомендується зберігати чек після вдалої заправки, адже він може стати в нагоді, якщо у вашому автомобілі виникнуть проблеми через паливо низької якості.

4. Фейкова ввічливість

Наступний метод обману передбачає більш складний підхід. У цьому випадку беруть участь декілька співробітників АЗС, включаючи касира та заправника. Схема полягає в тому, що шахраї підбирають довірливу жертву і наживаються на її доброті.

Припустимо, водій планує заправити бак на 100%. На лічильнику з’являється певна сума, як правило, непарна, у результаті чого у водія можуть не виявитися потрібні гроші. Касир, «співчуваючи», пропонує долити паливо до потрібної кількості. Звісно, клієнт погоджується, а касир вибиває чек, тоді як фактично ніхто не збирається доливати бензин.

Що робити в такій ситуації? Найкраще не оплачувати паливо на касі, а скористатися фірмовою аплікацією АЗС, контролюючи показання лічильника.

5. АЗС-клони

Довірливі водії часто стають жертвами автозаправок-шахраїв. Такі АЗС видають себе за мережеву заправку, маючи франшизу і стиль відомої компанії, але використовують свої методики контролю.

Наприклад, якщо при відвідуванні АЗС ви бачите банер із згадкою про ТОВ або ФОП, варто бути максимально пильними. Такі ж дані можуть бути в чеку, навіть якщо на ньому є логотип відомої мережі.

Схеми обману можуть бути різними. Інколи клієнтам пропонують під виглядом оригінального пального підроблену продукцію невідомого походження, часом обманюють на літражі тощо.

6. Хімічні уловки

Ця схема обману на АЗС є досить складною та технічно коварною. Зазвичай цим займаються високі менеджери або навіть директор АЗС, особливо якщо мова йде про маленьку АЗС у селі.

Розбавлення пального – це дуже популярна, але складна методика заробітку на водіях. Реалізувати її досить важко, адже, крім води, часто використовують хімічні «коктейлі», які дозволяють підвищити октанове число.

Як діяти в такій ситуації? Якщо у вас є підозри щодо якості пального, необхідно визначити факт його розбавлення. Для цього використовують марганцевий розчин – на звичайний бензин він не вплине, а от якщо у складі є вода, марганцівка надасть характерного фіолетового відтінку.

Також можна викрити наявність шкідливих присадок, просто нанісши кілька крапель пального на білий папір і дочекавшись, поки вони випаруються. Якщо на аркуші нічого не змінилося, ймовірно, бензин чистий і не розбавлений.

7. Водій, якого обікрали

Ще одна, дуже банальна, але дієва схема обману на АЗС – це «бідний водій». У такій ситуації все працює за тим же принципом, що й на вокзалах, де до людей підходять жебраки.

На АЗС до бензоколонок ходить «нещасний» водій, який стверджує, що у нього закінчилось паливо, а гроші він забув вдома. Шахрай розраховує на довіру та солідарність інших водіїв, і дуже часто досягає своєї мети, отримуючи гроші на заправку.

Перед тим як дати гроші такій особі, добре подумайте, адже з великою ймовірністю вас намагаються обманути.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Кардіолог назвала найбільш небезпечний для серця алкогольний напій
38 348
Дитина зустріла сестру-близнючку своєї матері: її реакція стала хітом
37 436
Дзідзьо відреагував на вагітність колишньої дружини та публічно звернувся до неї
18 784
Вікторія Булітко відреагувала на звільнення Глущенко із «Дизель Шоу»
17 430
Симптоми утворення тромбів і продукти, що захищають від них
15 661
Чому навіть хороші й надійні чоловіки зраджують: психолог назвав 8 причин
14 902
Туалет на вулиці та подача води відром: у Києві здають в оренду цікавий "таунхаус"
14 646
За 5 років мама тричі народила близнюків: лікарі кажуть, що це диво
14 186
Блогерка мало не залишилася за кордоном через нове обличчя: фото до і після пластики
13 193
Хлопчик з мему "Скоро вже буде Паска" виріс, і ось як він виглядає зараз
12 644
15 продуктів, які підвищують потенцію у чоловіків
12 550
Пуповину перерізала ножицями для брів: жінка не знала, що вона вагітна, поки не народила
12 286
Вчені назвали напій, який запобігає серцевим нападам, інсультам і закупорюванню вен
11 941
Як сіяти кріп влітку, щоб зелені було вдосталь до кінця сезону
0
Анатолій Анатоліч приголомшив схудненням на 10 кіло і розсекретив свою нову вагу
0
Росія намагається домогтися зняття санкцій з авіації через погіршення економіки
0
5 помилок у зберіганні та приготуванні м’яса, які допускають майже всі господині
0
Воскресіння Христове: речі, які заборонено робити на Великдень
0
Що сказати замість "Христос Восрес" на Великдень: здивуйте рідних цими цікавими варіантами
0
Великодній зайчик: звідки він взявся та що насправді означає цей символ свята
0
Хвороба печінки: названо незвичайний симптом небезпечного стану
0
Чи треба обривати цвіт яблуні, про що не здогадуються садівники
0
Як позбутися плісняви ​​на стінах народними засобами
0
Три знаки зодіаку, яким сьогодні необхідно більше мовчати і менше говорити
0
Кардіолог розповів, як уникнути затвердіння артерій і безпечно скидати вагу
0
Універсальний продукт, за допомогою якого ресторанні кухарі покращують смак страв
0
🧳 Валіза мрії: яку обрати для ідеальної подорожі?

  Подорож — це завжди нова історія. Вона починається не з ...

Як зробити крем для обличчя самостійно і отримати величезне задоволення від результату

Ефективні засоби для обличчя здатні не лише поліпшити колір ...

Наймодніша паска 2025: який декор буде у тренді цього року

Великдень – це не лише духовне свято, а й чудова нагода ...