Маленький будиночок з більш, ніж 200-річною історією пережив революції, війни та декілька великих пожеж, також деякий час він слугував за партійний офіс Віктору Ющенко.
У Києві на Боричевому Току продається садиба Трубаєва - один з найстаріших житлових будинків столиці 1816 року. Нині вона є фасадною частиною більш сучасного комплексу забудови, у якому донедавно розміщувалося посольство Бразилії в Україні (основна ж будівля дипустанови знаходиться поруч, на Андріївському узвозі). Історичний фасад будинку не зберігся - до ремонту споруда була закинута і знаходилася у напівзруйнованому стані. Тож наразі садиба не становить великої історичної цінності, оскільки схожа на десятки інших аналогічних будівель. Втім, охоронний статус вона нібито має - принаймні є меморіальна дошка, інформує Інформатор.
У оголошенні про продаж садиби зазначається, що "резиденція" має площу 764 кв.м., головна будівля 2004 року побудови має три поверхи та цокольний (перший) поверх. Планування "функціональне", є 17 кабінетів, конференц-зал на 77 кв.м., кінозал, кухня, їдальня, 5 санвузлів, своя котельня, гараж на 2 автівки плюс парковка у дворі та гостьове паркування - за межами ділянки. Будівлю устатковано системою припливно-витяжної вентиляції, є кондиціонування всіх приміщень. Звісно, її під'єднано до всіх міських комунікацій - газу та води, каналізації, електрики тощо.
Площа ділянки землі під будівлею складає 4 сотки. Комплекс будинків продається, "як є", з меблями, усією побутовою технікою та якісним ремонтом. Важливо, що є власний генератор, бойлер тощо - відтак, резиденція має певний рівень незалежності у комунальних послугах. Вартість приміщень оцінена у 1,9 млн доларів США, що є не надто великою сумою за споруду на Подолі (вартість одного "квадрату" складе майже 2,5 тис доларів). До того ж, продавець готовий поступитися в ціні.
Та найцікавішою у комплексі споруд є все ж його фасадна частина, невеличка одноповерхова споруда. Її було зведено на території, що виділили 1812 року купцю П. Трубаєву після великої пожежі, яка знищила історичну частину Подолу роком раніше. Підприємець продавав тканини на Подільському ринку, відтак, йому був потрібен будинок поруч.
1851 року Трубаєв продав садибу священникові Успенської церкви Микиті Дашкевичу, який її реконструював, розширив центральне вікно та прибудував дерев'яний тамбур із входом до будинку. 1912 року садиба перейшла до почесного громадянина Києва Михайла Фоломіна, після встановлення радянської влади її розділили на дві частини та віддали різним родинам.
У 1990-ті у споруді знаходився релігійний центр "Нове життя", у часи "Помаранчевої революції" тут працював офіс Віктора Ющенка. Так, восени 2004-го після одного з повідомлень про "мінування" офісу зафіксовано приїзд тоді ще міліції Подільського району саме за цією адресою - двері відкрив соратник Ющенка Олег Рибачук, щоб повідомити, що всередину нікого не впустить. Після того, як "Наша Україна" поїхала з будівлі, її було остаточно занедбано, доки у 2010-х її не викупило посольство Бразилії. Цікаво, що, хоча споруда і має охоронну дошку "Пам'ятка архітектури", у реєстрах інформації про статус немає.