У час, коли Україна вже понад два роки щодня стикається з невимовними випробуваннями та злом, яке приносить росія, важливо пам'ятати про незламність та стійкість духу українського народу. Психотерапевт Єлизавета Птиця поділилася порадами, як тримати рівновагу.
Терор, яким намагається зламати ворог, не здатен похитнути волю та міць цієї нації. Історія минулого та сучасного свідчить, що українці завжди стояли на захисті своєї землі та ідентичності, не дивлячись на всі випробування. Україна продемонструвала неймовірну силу духу та волю до перемоги, ставши символом непохитності перед обличчям агресії. З першого дня повномасштабного вторгнення, згуртованість та віра один в одного допомогла вистояти. Проте зараз, розкол нації та втома від війни несуть небезпеку майбутньому України.
1. Зберегти в собі людяність – завдання номер один кожного громадянина
Фахівець каже, що пропри труднощі та виклики, які супроводжують українців, особливо важливо пам'ятати про вищі людські цінності — любов, добро та взаємопідтримку. Ці цінності стають опорою у боротьбі зі злом, яке намагається затьмарити світло в серцях людей. Вони допомагають не тільки виживати в умовах випробувань, але й залишатися людьми, які прагнуть до кращого майбутнього для себе та своїх наступних поколінь.
Знаходити та зберігати світлі моменти у цей непростий час надзвичайно важливо. Усмішка близької людини, допомога незнайомцю, піклування про безпритульних тварин, найпростіше побажання гарного дня або ж просто момент тиші, який дає можливість замислитися і знайти в собі сили продовжувати рухатися вперед. Кожен такий момент — це крок до відновлення внутрішньої гармонії та зцілення душі.
2. Шукати сенс життя через допомогу іншим
Важливо пам'ятати, що кожен з нас може стати промінчиком світла для інших, розсіюючи темряву ненависті та агресії. Так, нація, згуртована любов’ю та підтримкою, має більше сил на відновлення та зцілення. Допомога іншим не тільки зміцнює соціальні зв'язки, а й покращує ваше власне емоційне самопочуття. Волонтерство, підтримка нужденних або допомога у громадських ініціативах наповнюють відчуттям мети та контролю над ситуацією.
3. Підтримка зв'язку з близькими
Зв'язок з сім'єю та друзями є потужним джерелом емоційної підтримки. Не ізолюйте себе. Використовуйте телефонні дзвінки, відеозв'язок, соціальні мережі або текстові повідомлення, навіть якщо фізичні зустрічі неможливі. Спілкування з людьми позбавляє самотності та надає впевненості, опори й безпеки.
4. Інформаційна гігєна
Хоча важливо бути в курсі подій, надмірний перегляд новин, особливо тривожних, може посилити почуття смутку та безпорадності. Встановіть для себе обмеження на перегляд новин — наприклад, не більше години на день, і намагайтеся отримувати інформацію з надійних джерел, оберіть 2-3 канали інформації та намагайтеся фільтрувати медіаполе навколо себе. Зберігайте чистий розум та споживайте інформацію відповідально, довіряючи лише офіційним представникам.
5. Не позбавляйте себе щоденної рутини
Щоденні ритуали, такі як спорт, здоровий сніданок, прогулянка, зустріч з друзями, процедури краси – все це створює відчуття стабільності та нормальності в турбулентні часи. Від цього не потрібно відмовлятися, навпаки, це допоможе пережити етап невизначеності. Намагайтеся їсти, спати та працювати за розкладом. Включіть у свій розпорядок дня час на фізичні вправи, хобі або будь-яку іншу діяльність, яка приносить вам задоволення та дозволяє відволіктися.
Також, Єлизавета закликає шукати та створювати власноруч історії, що надихають, підтримують і освітлюють наш шлях, нагадуючи, що разом ми здатні до неймовірних вчинків, створити світ, у якому пануватимуть любов, взаєморозуміння та мир.