Загроза пневмонії існувала до пандемії коронавірусу. Основними симптомами захворювання є кашель, задишка, висока температура. Але іноді вірус не поводиться зовнішніми ознаками, хоча активно розмножується всередині.
Зазвичай пневмонія розвивається зверху донизу - тобто вірус проникає в носоглотку, бронхи, опускається в легені. У випадку з COVID-19 все навпаки: зазвичай недуга відразу атакує легені, минаючи верхні дихальні шляхи. Досягаючи альвеол, вражаючи їх, інфекція утворює проблеми з газообміном. Здаватиметься, що ніби не вистачає повітря. Запалені альвеоли заповнюються вмістом пошкоджених капілярів, тому вони не здатні виконувати свою функцію. Прагнення організму позбутися дискомфорту викликає сухий кашель.
Невелика кількість пошкоджених бронхіол та альвеол зазвичай не провокує вищезгаданих симптомів. Відсутність «шматочка» легені не буде трагедією для організму, він просто не побачить частину органу.
Найчастіше безсимптомна пневмонія спостерігається у молодого покоління. При цьому можна інфікувати інших людей, не підозрюючи про своє захворювання. Коронавірус може не виявлятися, чим легше переноситься вірус, тим коротший період, коли пацієнт заражений. Але відсутність симптомів означає, що немає порушення функцій легких. У разі COVID-19 вірус вражає орган симетрично. Поразки стануть ширшими за наявності інших заражень, хронічних хвороб. Захворювання можна виявити за допомогою комп'ютерної томографії.
Безсимптомна пневмонія без загрози життю та здоров'ю лікується вдома. Лікар призначає необхідну терапію, щоб вбити інфекцію. За потреби буде госпіталізовано, у лікарні проведуть необхідне лікування. Самолікування неприпустиме.