Вчені з Університету Копенгагена у Данії виявили білок, який допомагає раковим клітинам виживати. Результати дослідження наведено на сторінках Nature Structural & Molecular Biology.
У ході проведеного дослідження вчені вивчили процес поділу в RTEL1 та виявили дві важливі функції, завдяки яким у ракових клітин з'являється можливість вижити.
Як пояснили автори наукової роботи, процес розподілу є одним із найважливіших для людського організму. Нормальні одиниці мають обмежену кількість поділів, у ракових все відбувається безконтрольно.
Як показало дослідження, RTEL1 відіграє величезну роль не тільки в S-фазі, але і в мітоз пухлинних одиниць. Цей білок здатний запобігти згубному зіткненню між процесами реплікації та транскрипції, що може спровокувати пошкодження ДНК та нестабільність хромосом.
Крім цього, RTEL1, як було встановлено в ході однієї з попередніх робіт, запускає процес, відомий як MiDAS. Він допомагає клітинам завершувати реплікацію, яка застрягла у S-фазі. В іншому випадку це може призвести або до загибелі одиниць, або до мутацій у них. Це означає, що ракова клітина може стати ще більш ненормальною.
У новому дослідженні вчені вивчили поведінку різних типів пухлинних одиниць, у тому числі при раку шийки матки, кісток та товстої кишки. Виявилось, що ракові клітини використовують MiDAS завдяки RTEL1. Вчені вважають, що цей білок можна буде використовувати як мішеню для атаки на рак.