Багато хто не замислюються про здоров’я печінки, поки лікар не поставить серйозний діагноз – захворювання жовчних проток, цироз, жирова хвороба, гемохроматоз, гепатит C або хвороба Вільсона.
Печінка відіграє вирішальну роль в роботі всіх систем організму, в тому числі регулює обмін речовин і очищає кров від токсинів.
Ризик захворювань органу збільшується в кілька разів, якщо постійно вживати кілька продуктів. Лікарі рекомендують значно скоротити їх кількість в раціоні, а по можливості і зовсім уникати.
Картопля фрі
Будь-яка Смажена їжа в цілому не йде на користь печінки. Оскільки орган відповідає за розщеплення жирів, перетворюючи їх в енергію, вживання занадто великої кількості жирних продуктів перевантажує його. В результаті розвивається жирова хвороба печінки, ліки від якої на сьогоднішній день немає. Посилює проблему вживання в їжу картоплі фрі, який призводить до запалення в довгостроковій перспективі. Останнє, в свою чергу, викликає утворення рубцевої тканини в печінці-ускладнення, відоме як цироз.
Пепероні
Насичені жири – найгірше, з чим стикається печінка. Оскільки оброблене м’ясо, наприклад, пепероні, зазвичай містить велику кількість цих речовин, найкраще уникати м’ясних делікатесів, пише Eat This, Not That!. Пепероні вважається одним з найбільш шкідливих продуктів – в 100 г міститься близько 17,7 г насичених жирів (89% добової норми).
Збиті вершки
Незважаючи на свій чудовий смак, з точки зору здоров’я ніякої користі від збитих вершків немає. Вся справа у високому вмісті калорій, цукру і тих же жирів. Фахівці радять відмовитися від продукту, особливо в поєднанні з кавою і десертами.
Алкоголь
Оскільки печінка відповідає за фільтрацію токсинів, вживання алкоголю безпосередньо її вбиває. За даними Nebraska Medicine, деякі клітини печінки вмирають під час кожної “обробки” алкоголю. При тривалому вживанні спиртного виникає незворотне пошкодження печінки.
Масло
Як і більшість продуктів тваринного походження вершкове масло може посилити проблеми з печінкою. Особливо не рекомендується готувати на ньому, оскільки в цьому випадку кількість шкідливих жирів ще більше збільшується. Сюди ж відносяться пальмова олія, кокосове і яловичий жир.