Ворота відкотів дуже прості в управлінні. Якщо розглядати такий вид воріт, радимо звернути увагу на консольний тип. Він має ряд переваг перед іншими двома - підвісними та рейковими.
Консольні ворота відкатні рухаються так, що не торкаються поверхні проїзду. Головна умова нормальної роботи таких воріт – це фурнітура для відкатних воріт
Типи відкатних воріт
Існує три основні типи відкатних воріт - підвісні, рейкові та консольні.
Перший тип має на увазі такий механізм відкату - стулка пересувається по профілю, який підвішений над проїздом. Недолік – обмежує висоту авто, яке може проїхати крізь ворота.
Другий тип - рейку вбудовують у проїзд, а ворота катаються по ньому на роликах. Недолік – у рейку забивається сміття, яке заважає перекочуватися стулці.
Третій тип - у цьому випадку механізм трохи складніший. Консоль утворюється спеціальними комплектуючими – парою роликових опор та напрямною. Опори кріплять до спеціальної заставної збоку проїзду, а направляючу приварюють до низу стулки.
Таким чином нічого не заважає пересування стулки. Недолік – потрібно витратитися на спеціальну фурнітуру для воріт.
Консольні відкатні ворота: з чого вони складаються
Отже, такий тип воріт має такі складові:
- самої стулки, яку умовно робити на каркас та обшивку;
- заставної деталі;
- комплекту фурнітури – спеціальних комплектуючих, які забезпечують роботу відкатного механізму;
- приводу для автоматизації (можна не встановлювати).
Як краще зробити відкатні ворота
Є два варіанти виготовлення воріт (як і будь-яких інших) - самостійно або за допомогою спеціальної фірми.
Другий варіант дорогий, адже ви платитимете не тільки за самі ворота, а й за роботу. Іноді вартість самої роботи більше разу на 3 за собівартість самої конструкції. До того ж не слід довіряти таким фірмам, оскільки вони можуть використовувати не дуже якісні комплектуючі і вам доведеться все самому контролювати.
А ось виготовити відкатні ворота самому можливо – було б бажання, час та навички роботи зі зварювальним апаратом.
Ціна на виготовлення воріт своїми руками
Давайте порахуємо скільки обійдуться відкатні ворота при самостійному виготовленні. За основу розрахунку візьмемо стулку на отвір 4 м.
Для виготовлення самої стулки відкатних воріт вам знадобляться:
➤Т-профіль – 14 м*250 грн = 3500 грн;
➤ Профіль 60*40 мм - 7м*215=1500 грн;
➤ Труба 30 * 20 мм - 8м * 75 = 600 грн;
➤ Зварювальник – 1000 грн
➤ Ґрунт – 480 грн;
➤ Фарба – 285 грн;
➤ Швелер та арматура – 2500 грн;
➤Фурнітура (комплектуючі для воріт) – 2695 грн;
➤Профнастил - 280 грн * 8 м2 = 2250 грн.
РАЗОМ = 17 000 грн
Це приблизні розрахунки і є остаточними.
Як вибирати фурнітуру для воріт
Як ми вже згадували раніше, відкатні консольні ворота вимагають придбання спеціальної фурнітури. Але варто знати, на що звертати увагу при підборі подібного комплекту, оскільки при неправильно підібраній фурнітурі можна отримати неякісну роботу воріт або взагалі поломку комплектуючих.
Перше, що ми відзначимо, що комплекти фурнітури поділяються на малі, середні та великі. Перші розраховані на вагу до 500 кг, другі – до 600 кг, а треті – до 800 кг. Тож і рекомендації будуть різні.
Щоб не сильно розтягувати цю статтю, ми не будемо докладно все описувати, а лише коротко пробіжимося по них. А якщо ви хочете детальнішу інформацію, зателефонуйте нам за номером у шапці сайту, наш фахівець все докладно викладе.
Отже, тепер до рекомендацій
Товщина сталі в напрямній має бути понад 3,5 мм (до 500 кг) та 5 мм (до 800 кг). Балка рівна по всій своїй довжині, ідеальна геометрія, полиці паралельні верхній нижнім. Роликові опори з металевими роликами та підшипниками підвищеної вантажопідйомності (301 та 303).
Уловлювачі з роликами або пластиковими накладками на пелюстках, що вловлюють, а ролики на підтримуючій пластині з гумовим покриттям. Накатний ролик із металевим колесом (допускається пластикове в малих комплектах) із відбійником у кінці.