Німеччина дозволяє Україні бити по цілях на території Росії німецькою зброєю, заявив офіційний представник Федерального уряду Штеффен Хебештрайт. Київ також отримав дозвіл Вашингтона на ураження військових цілей у Росії американською зброєю.
За інформацією The Washington Post, на позицію США вплинули масовані удари російської армії по Харкову, інформує FREEДОМ.
Президент Джо Байден дозволив Україні використовувати американську зброю для ударів по військових об’єктах на території Росії. Про це повідомив державний секретар США Ентоні Блінкен. Він уточнив, що запит стосувався бажання Києва завдавати ударів по силах, які зосереджуються на російському боці кордону й атакують Україну.
“Останніми тижнями Україна прийшла до нас і просила про авторизацію застосування зброї, яку ми надаємо, щоб використати проти російської агресії, включно з російськими силами, які вчиняють заворушення на російському боці кордону і атакують Україну. Це одразу пішло до президента. І, як ви чули, він [Джо Байден] погодив використання зброї для цієї мети. Надалі ми продовжуватимемо робити те, що робили, тобто, в міру необхідності, адаптуватися і пристосовуватися”, — заявив Блінкен.
Канада також дала Україні дозвіл на використання своєї зброї для ударів по військових об’єктах у Росії.
“У Росії немає “червоних ліній”. Тому ми маємо бути впевнені, що, коли йдеться про захист України, ми готові допомогти і показати, що, попри те, що відбувається, ми на її боці. Канада не ставить жодних умов Україні для кінцевого використання свого озброєння, і ми продовжуватимемо працювати зі Збройними силами України”, — наголосила міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі.
У травні 2024 року Велика Британія заявила, що дозволяє українській армії завдавати ударів по території Росії британською зброєю. Позицію Лондона підтримали країни Балтії, Фінляндія, Швеція, Чехія, Нідерланди, Данія і Норвегія, Польща і Франція. Тепер до списку долучилися — США та Німеччина.
“Основне рішення мають ухвалити чотири країни-виробники озброєння. Це США, Британія, Франція і Швеція. Тому в даному випадку те, що інші країни надають таку можливість, все-таки виробники повинні дати остаточне рішення. Якщо багато країн НАТО вже про це заявили, думаю, питання буде вирішено раніше за саміт, до якого ще понад місяць”, — зазначає політолог Тарас Загородній.
Зняття обмежень на удари західною зброєю по території країни-агресора буде однією з центральних тем на саміті НАТО, який пройде з 9 по 11 липня у Вашингтоні.
Раніше генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг закликав союзників по блоку розглянути питання про застосування озброєння, наданого Києву партнерами, для ураження цілей у Росії.