Кількість бідних громадян в Україні впродовж останніх чотирьох років зросла на 1,8 млн осіб, досягши 29% від загального населення країни.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на дані звіту Світового банку, передає Рубрика.
"Кількість українців, які живуть в бідності, з 2020-го року зросла на 1,8 млн осіб, досягши 29% населення на тлі продовження російського вторгнення, що ослаблює національну економіку", – йдеться у матеріалі.
Зазначається, що за підрахунками Світового банку, загалом близько 9 млн українців зараз живуть у бідності.
"Зростання рівня бідності пов'язане із зниженням працевлаштування, оскільки більш ніж п'ята частина дорослих, які до початку війни працювали, втратили роботу", – зауважує Reuters.
Водночас у звіті звертається увага, що 85-92% українських лікарень досі повноцінно працюють, попри російські удари.
Також щонайменше 89% дітей віком 6-18 років продовжують навчання, хоча у регіонах, де найактивніше тривають бойові дії.
А 72% учнів відвідують заняття онлайн.
Окрім цього, звіт Світового банку вказує, що 97% пенсійних виплат та 85% трансферів іншої соціальної допомоги здійснюються в Україні вчасно.
"Пенсії та інша соціальна допомога допомогли замінити дохід після втрати роботу серед вразливих груп", – стверджує Reuters.
Зазначається, що за оптимістичним прогнозом Інституту демографії та соціальних досліджень, у 2033 році в Україні в кордонах 1991 року проживатимуть не більше 35 млн людей.
"Війна суттєво посилила всі негативні демографічні тенденції, які спостерігались в нашій країні і до початку повномасштабного вторгнення. Наразі суспільство шукає різні шляхи вирішення цієї ситуації. Проте подолання цих трендів потребує не окремих точкових дій, а злагодженої скоординованої політики усіх органів влади із залученням суспільства та міжнародних партнерів, з подальшим визначення взаємоузгоджених між собою набору кроків", – йдеться в повідомленні.
Наголошується, що для вирішення зазначених завдань спільно із широким колом представників експертного середовища, залученням Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, органів влади, міжнародних партнерів Мінсоцполітики розробило проєкт Стратегії демографічного розвитку до 2040 року.
Її метою є забезпечення довгострокового відтворення населення України, зокрема, і в несприятливих умовах (війни, епідемії, бідність, економічні кризи, екологічні та техногенні катастрофи), здатності людей адаптуватись до змін із збереженням та/або поліпшенням ключових соціально-демографічних характеристик.