Головний біль може свідчити про різні захворювання, а найчастіше їх відчувають люди, які проживають сильний стрес або втому. Дослідження показало, що більшість звикли зазнавати цього дискомфорту. Проте лікарі розповіли, до чого може призвести така тактика.
КОЛИ ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ
Вчені стверджують, що головний біль не завжди виникає через стрес чи втому. Цей симптом також вказує на тяжкі захворювання мозку, наприклад, інфекції, запалення або кровотечі. До лікаря необхідно звертатися, якщо головний біль:
- з'явилася раптово і дуже швидко стала сильною
- з'явилася разом із високою температурою та скутістю шиї
- супроводжується сплутаністю свідомості, непритомністю, нападом судом
- почалася після травми голови
ЧОМУ НЕ ВАРТО ТЕРПІТИ ГОЛОВНИЙ БІЛЬ
Лікарі попереджають, що звичка зазнавати головного болю може призвести до серйозних наслідків. За словами вчених, у такому разі людина може відчувати подібні напади частіше, а сам біль ставатиме сильнішим з кожним разом.
За результатами експериментів неврологів, у момент нападу у спинному та головному мозку відбуваються зміни, що впливають на рівень підвищеної чутливості. Тому потрібно менше подразників, щоб створити таку саму реакцію у майбутньому.
Тобто коли ви уникаєте лікування головного болю, це може підвищити ризик нових нападів у майбутньому, оскільки ваше тіло стає більш чутливим.
Крім цих негативних наслідків, головний біль значно впливає на емоційний стан. Люди стають більш агресивними та роздратованими. За даними досліджень, хронічні головні болі часто підвищують ризик виникнення депресії та суїцидальних думок.