Продукти з високим вмістом солі, на думку лікарів, мають на стан судин і серця найбільш руйнівний вплив.
Не тільки очевидні соління, а й повсякденні продукти харчування, в яких часто ховається багато солі, лікарі назвали найнебезпечнішим для судин та серця типом їжі, про це повідомляє видання En Son Haber (Туреччина). Посилаючись на дані ВООЗ, медики констатують, що сучасні люди зловживають сіллю – кількість приправи, що щодня поїдається, коливається в середньому на рівні 8 – 12 грамів.
Фахівці нагадують, що сіль змушує організм затримувати воду. Надлишки рідини, у свою чергу, сприяють зростанню тиску та перевантаженню серця – все це підвищує ризики серцевих нападів, інсультів.
«Сіль міститься у більшості продуктів, які ми їмо щодня, включаючи хліб, ковбасні вироби, сири, десерти, напівфабрикати, готові страви. У деяких рівнях солі просто зашкалює».
Експерти радять відмовлятися від їжі, перенасиченої сіллю. Насамперед, від готових соусів.
«Дві чайні ложки соєвого соусу містять приблизно один грам солі. Стільки ж солі містить одна сосиска, три маслини, дві скибочки шинки, кекс, 30-40 грамів сиру, 60 грамів чіпсів або крекерів».
Якщо знизити кількість солі у своєму раціоні до 5 грамів, то можна значно зменшити свою схильність до серцево-судинних хвороб, постулюють фахівці.