Неправильне вживання зеленого чаю може принести більше шкоди, ніж користі: при надмірному захопленні ним напій може викликати в організмі порушення, включаючи підвищений тиск і анемію.
Не можна заперечувати, що зелений чай має безліч корисних властивостей, але експерти в галузі охорони здоров’я пропонують обмежити його споживання двома чашками в день. Самим завзятим любителям настійно рекомендується не вживати більше п’яти чашок в день.
Даний напій містить багато активних речовин, що володіють потенціалом істотного впливу на організм. У великій концентрації вони здатні спровокувати небажані ефекти, що погіршують самопочуття, попереджають експерти.
Розповідаючи, як може нашкодити організму зелений чай, фахівці перерахували порушення, які є попереджувальними знаками, що вказують, що він був випитий у великій кількості.
Прискорене серцебиття і підвищення тиску. Хоча в зеленому чаї менше кофеїну, ніж в каві, якщо випити кілька чашок, це може вплинути на серцевий ритм, викликати зростання артеріального тиску. Для людей з серцевим захворюванням це може бути особливо небезпечно.
“Обмежте споживання зеленого чаю, якщо у вас гіпертонія або будь-яке інше серцево – судинне захворювання», – поділилися медики порадою.
Стрес. Вживання декількох чашок зеленого чаю в день може посилити психічне напруження через збільшення концентрації кофеїну в кровотоці. Це стимулює наднирники виробляти більше гормонів стресу-норадреналіну, адреналіну і кортизолу.
Розвиток анемії. При вживанні у великих кількостях напій перешкоджає всмоктуванню заліза з харчових продуктів, що підвищує ризик розвитку залізодефіцитної анемії, що характеризується недостатнім вмістом еритроцитів в крові. На анемію вказують такі симптоми, як втома, запаморочення, блідість шкіри, холодні руки і ноги, прискорене серцебиття.
Порушення травлення. Дубильні речовини чаю мають в’яжучі властивості і здатні скорочувати деякі тканини тіла. Їх надлишок може викликати сухість у роті, нудоту, розлад шлунка.
Поганий сон. Через надлишок кофеїну, отриманого з чаєм, можуть виникати труднощі із засипанням, псується якість сну – він стає більш тривожним і чуйним.