В Україні останні кілька років культура залишати чайові поширюється й означає подяку за гарний сервіс. Однак у певних країнах світу достатньо лише сказати "дякую", адже там щедрість відвідувача розцінюють як образу.
Таких держав мінімум 7. Тому, як пише Express, якщо там запропонувати символічну подяку персоналу у вигляді грошей, люди здивуються або відмовлять, інформує Обоз.юа.
Японія
Останні кілька років кількість відвідувачів країни-повелительки сакур зростає у геометричній прогресії. Та попри надмірну кількість людей, які хотіли б віддячити за гарний сервіс, для жителів Японії обслуговування є мистецтвом і добре оплачується.
Китай
У ще одній країні Азії чайові не поширені. Китайці не сприймають дрібні гроші як подяку.
"Деякі туристичні місця можуть приймати чайові, але це, як правило, несподівано. Скромні чайові гідам є винятком", – прокоментували експерти.
Південна Корея
Понад 11 мільйонів людей відвідали Південну Корею. У цій країни не заборонені чайові і їх можна залишити за однією умовою – невеличкі суми. Тут допускають округлення чека, "але більші чайові вважають непристойними".
Зокрема, у Південній Кореї в готелях і туристичних зонах плата за сервіс вже входить у вартість, тому в чайових немає потреби.
Сінгапур
У цій країні радять навіть не заїкатися про бажання фінансово віддячити за послугу. Жителі Сінгапуру чайові здебільшого розцінюють за грубість. Ба більше, сервісний збір зазвичай одразу включають в рахунок.
Ісландія
Країна, яку з усіх сторін омиває океан, входить до лідерів різних рейтингів з оцінки рівня життя. Тому чайові там не прийняті, адже ірландці зациклені на чесно оплаченій праці. "Місцеві жителі можуть бути збентежені спробами дати чайові", – кажуть експерти.
Куба
Цей малорозвіданий шматочок світу постійно манить до себе новий туристів. Однак саме соціал-комуністична ідеологія зневажає культуру чайових.
Швейцарія
В державі, що розташовується майже посеред Європи, також не заведено дякувати за обслуговування грошима. Та у Швейцарії не будуть проти, якщо рахунок можна буде просто округлити. Тут це вважають жестом ввічливості.