Запальність, жорстокість чи непоступливість здатні зруйнувати найміцніші стосунки, і це станеться у вас на очах після низки скандалів.
Але що якщо проблема зарита набагато глибше і призводить не до конфлікту, а до поступового відчуження, яке може визрівати довгі роки? Часто до такого результату наводять п’ять характеристик характеру, заявив психіатр Ентоні Сміт.
Залежна поведінка
Спочатку це може бути приємною схильністю до компромісів, проте з часом може виявитися, що партнер просто нездатний самостійно приймати рішення і завжди чекає на підтримку, підказки чи схвалення. Найчастіше такі відносини занурюються в кризу, тому що переходять у модель “дитина-доросла”, а витримувати несамостійного та веденого супутника зможе і захоче далеко не кожен.
Пасивна агресія
Такі люди схильні вносити непередбачуваність у відносини, оскільки оточуючі не знають, як вони відреагують. Чи розкаятимуться перед вами після розбіжностей тільки для того, щоб поширити злісний слух про вас пізніше, щоб “виграти суперечку” у своєму розумі, чи впораються з образою лише після довгого скандалу? У будь-якому випадку, ви відчуватимете від такої людини невдоволення разом з небажанням обговорити і вирішити проблему, що згодом сильно вимотує.
Перфекціонізм
Люди, одержувані прагненням робити щось ідеально, як правило, жорстко дотримуються правил, деталей, розкладів та рутини. По суті, вони контролюють своє занепокоєння, контролюючи своє оточення. І в це оточення входить їхнє подружжя, діти, родичі, діяльність яких теж починає жорстко контролюватись.
Негатив
Якщо людина схильна у всьому бачити негатив, люди навколо неї відчувають зниження емоційного фону, небажання ділитися радощами та прикростями, замикаються. Вічне невдоволення як риса характеру отримує вихід через саркастичні манеру спілкування. Сарказм буде основою не тільки гумору, але стане їдким способом вашої взаємодії, що надає негативне забарвлення всьому, що буде сказано під час бесіди.