Мало хто знає, що томати - універсальний засіб від шкідників саду і не тільки.
Важко знайти дачника, який не хоче, щоб урожай з городу був рясним і якісним. Саме тому садівники вдаються до різних хитрощів і намагаються поліпшити стан ґрунту, а також боротися зі шкідниками та хворобами. УНІАН розповість, чим удобрити виснажену землю так, щоб врожай потішив.
Чи можна закопувати помідори в землю
Досвідчені дачники кажуть, що таке народне добриво практично універсальне - воно розв'язує відразу кілька проблем. По-перше, томати "віддають" корисні речовини іншим культурам, завдяки чому посилюється їхнє зростання. По-друге, якщо закопати помідори в землю, то насіння томатів приживеться, а наступного сезону такий самосів дасть великі й соковиті плоди.
Крім того, якщо ви не знаєте, чим збагатити землю, то запам'ятайте, що в помідорах є фосфор, калій і азот. Ці речовини корисні не тільки для рослин, а й для самого ґрунту. Вони захищають від хвороб і покращують стан ґрунту - завдяки аерації, земля стає більш пухкою.
Також дачники нагадують, що кращого народного засобу захисту рослин від шкідників і хвороб, ніж томати, не варто й шукати. У складі помідорів присутні фунгіциди, які перешкоджають виникненню грибкових захворювань. І з огляду на той факт, що різні шкідники дуже люблять томати, якщо плоди будуть під землею, комахи до них не доберуться.
Як правильно висаджувати томати в ґрунт
Якщо ви для себе вирішили випробувати такі народні засоби від грибкових захворювань рослин і для поліпшення стану ґрунту, то візьміть кілька стиглих томатів і просто цілком закопайте їх у землю. Бажано робити лунки максимум 15-20 см у глибину, а між кожною посадкою зберігати відстань у 15 см.
Врахуйте, що провернути таку процедуру потрібно до заморозків, а коли випаде сніг і "вдарять" перші нічні морози, посадки бажано вкрити агроволокном. Посадка помідорів під зиму - оптимальний варіант отримання раннього міцного врожаю і захисту свого городу від хвороб і шкідників.