Хто не хоче мати гарне і здорове волосся? Проблема в тому, що багато людей страждають від ламкості і випадання волосся. Зазвичай це відбувається через брак поживних речовин. Старіння організму і надмірний стрес також роблять волосся більш крихким.
Якщо ви хочете мати гарне і здорове волосся, збалансоване харчування є основою цього.
Фахівці рекомендують використовувати ці 7 речовин для зміцнення волосся, запобігання їх випадання, а також для їх блиску і шовковистості!
Риб’ячий жир
Омега — 3 жири живлять і зменшують запалення, яке може привести до падіння волосся. Не дивно, що риб’ячий жир є одним з найважливіших продуктів для краси волосся і шкіри. Тому Ви можете споживати рибу, таку як скумбрія, оселедець і сардини, багаті омегою 3.
Якщо ви не можете отримати достатню кількість омега — 3 з їжі, рекомендується вживати одну-дві капсули риб’ячого жиру.
Цинк
Цинк протягом багатьох десятиліть використовувався для лікування випадіння волосся. Це тому, що цинк приносить велику користь здоров’ю волосяного фолікула. Цинк є важливим кофактором для декількох ферментів і бере участь у важливих функціональних діях у волосяному фолікулі.
Дослідження показують, що у деяких пацієнтів із захворюваннями, які викликають втрату волосся, спостерігається дефіцит цинку, і цинкова терапія надає ефективну дію.
Біотин і вітамін B5
Біотин і пантотенова кислота (вітамін B5) використовуються в якості альтернативних методів лікування випадіння волосся. Біотин відновлює структуру волосся, пошкодженого фарбами, сонцем, сушінням і укладанням. Вітамін B5 живить наднирники, що допомагає стимулювати ріст волосся.
Їжа, багата біотином і вітаміном B5: яйця, м’ясо, курка, авокадо, овочі, горіхи і картопля.
Вітамін С
Дослідження показують, що окислювальний стрес посилює процес старіння. З часом виробництво вільних радикалів збільшується, і кількість антиоксидантних ферментів, які захищають організм, зменшується, що призводить до пошкодження клітинних структур і старіння волосся. Вітамін С бореться з окислювальним стресом, що сприяє уповільненню старіння і зупиняє випадання волосся.
Щоб боротися з вільними радикалами і захистити волосся від старіння, споживайте продукти, багаті вітаміном С.
Залізо
Кілька досліджень показали зв’язок між дефіцитом заліза та випаданням волосся. І ви знаєте, який був результат? Дефіцит заліза може провокувати появу вогнищ алопеції, андрогенетичної алопеції, телогенної еффлюзії і дифузної капілярної втрати. Щоб збільшити зростання волосся, додайте багаті залізом продукти у свій щоденний раціон.
Важливо, наприклад, їсти шпинат, мангольд, капусту, яєчний жовток, яловичину, білу і чорну квасолю.
Вітамін D
Волосяний фолікул дуже чутливий до гормонів, а вітамін D насправді є гормоном, який відіграє важливу роль у гомеостазі кальцію, імунній регуляції та диференціації росту клітин. У науковому світі добре відомо, що вогнища алопеції зазвичай зустрічаються у пацієнтів з дефіцитом вітаміну D, з рахітом, стійким до вітамінів, або з мутацією в рецепторі вітаміну D.
Щоб повернути назад ситуацію, позасмагайте щодня протягом 30 хвилин.
Крім того, рекомендується їсти продукти з високим вмістом вітаміну D, такі як скумбрія, тріска, яйця і гриби.
Розмарин і сік алое
Два інгредієнти можуть допомогти поліпшити ріст волосся і зупинити їх випадання: ефірна олія розмарину і гель алое віра.
Змішайте 2 столові ложки соку алое з 5-7 краплями розмаринової олії. Нанесіть на корені волосся, надіньте шапочку для душу, утепліть рушником і залиште діяти на 30-40 хвилин. Змийте теплою водою.
Ефірна олія розмарину
При нанесенні на шкіру голови вважається, що масло розмарину підсилює клітинний метаболізм, стимулюючи ріст волосся.
Дослідження доводить, що масло розмарину настільки ж ефективно, як і ліки для росту волосся, і з меншою кількістю побічних ефектів, таких як свербіж шкіри голови.
Сік алое
Гель алое віра заспокоює і кондиціонує шкіру голови, забезпечуючи ідеальне середовище для росту волосся. Ви можете нанести його прямо на шкіру голови або додати в маски для волосся.
Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров’я.