Хоч один раз у житті кожна людина відчувала головний біль. Невролог Медичного дому Odrex в Одесі Павло Лебединець розвінчав міфи, які пов'язані з цим станом.
Міф 1. Вегетосудинна дистонія
Це діагноз який прийшов до нас із пострадянських часів. Його ніколи не існувало і не існує ні в міжнародній класифікації хвороб, ні в переліку неврологічних захворювань. Тому якщо вам виставляють такий діагноз він не має нічого спільного з головним болем. Крім того, якщо вам виставили такий діагноз, то краще все ж таки прийти до спеціаліста невролога, аби він подивився ще раз та виставив справжній діагноз, а не той якого немає.
Міф 2. Остеохондроз
Остеохондроз - це звичайний процес дегенерації хребта, який починається у кожної людини від чотирьох до п'яти років, далі - він просто продовжується. Це рентгенологічний діагноз, він не має клінічних проявів і коли вам виставляють діагноз остеохондроз шийного або поперекового відділу хребта, не треба одразу думати, що це серйозне захворювання. Це звичайні зміни, якщо вони ніяк себе не проявляють, тоді й не треба йти до лікаря. Якщо ви відчуваєте головний біль - це не від остеохондрозу. А від чого саме треба все ж таки запитати у спеціаліста.
Міф 3. Вправляння дисків
Диски не вправляються - це теж зміни хребта. Не треба їх чіпати, можна дуже сильно нашкодити своєму здоров’ю. Головний біль з цим не пов'язаний, тому якщо вам хтось пропонує вправити диск - не треба цього робити.
Міф 4. Депресія і головний біль
Багато хто думає, що від депресії не може боліти голова, але насправді зовсім навпаки. Якраз депресія може бути станом від якого і починається головний біль, це той стан, який, на жаль, з кожним днем стає все більше розповсюджений в Україні. У цьому разі обов’язково треба звертатися до лікаря.
Міф 5. Головний біль через тромби в судинах
Тромби в судинах - це вже ішемічний інсульт. Це ургентний стан, який потребує негайної госпіталізації. Викликати постійний головний біль тромби в судинах не можуть, вони викликають ішемічний інсульт. Аби не було тромбів, треба приймати препарати первинної або вторинної профілактики інсульту. Сам по собі головний біль не може бути через тромби в судинах.
Міф 6. Кожної весни необхідно пропивати комплекс вітамінів аби не боліла голова
Це жодним чином не пов'язано з головним болем, адже ми отримуємо всі необхідні нам вітаміни під час їжі та перебування на сонці, тому приймання вітамінів щовесни не має жодного медичного показання.
Міф 7. Під час інсульту голова не болить
Насправді ні. Головний біль може бути однією з основних ознак інсульту, особливо геморагічного, тобто крововиливу в головний мозок. Якщо у вашому оточенні у людини різко заболіла голова, треба якомога раніше його доставити до лікарні для того, аби мінімалізувати наслідки інсульту. Рання реабілітація - це шанс зменшити наслідки інсульту.
Міф 8. Легенькі препарати на травах
Як правило такі препарати не проходили клінічні дослідження і не мають під собою доказової обґрунтованої бази, тому їх призначення не є доцільним. Призначення медикаментів з доведеною ефективністю якраз і призведе до того що якомога швидше пройде головний біль і ви повернетеся до нормального функціонування без відчуттів головного болю.