Молода українська співачка Sowa влаштувала у Львові дивний перформанс, під час якого дівчата, переодягнені у співробітниць ТЦК, зупиняли на вулиці чоловіків і просили їх пред’явити документи.
Виявилося, що таким чином Діана Горбяк (Sowa) рекламувала свій концерт та запрошувала людей відвідати його.
Українцям не сподобався "пранк із ТЦК" і співачку почали жорстко критикувати у соцмережах. Її назвали "ненормальною" та звинуватили у спекуляціях на темі війни.
З чого почався скандал
Українська співачка Sowa активно рекламує свій сольний концерт, який має відбутися у Львові у п’ятницю, 13 грудня. Для цього дівчина вирішила використати дивні "піар-технології".
Так, її сестра та подруги одягнулися у форму співробітниць ТЦК та вийшли до центру Львова з "рейдом". Дівчата підходили до чоловіків призовного віку та просили їх пред’явити документи. Після цього вони запрошували всіх на концерт співачки Sowa.
Своє піар-відео артистка назвала "Рейд ТЦК на Площі Ринок" і воно активно поширюється мережею.
@sowa__official ♬ оригінальний звук - SOWA
Варто зазначити, що такий "креатив" не оцінили українці, які почали буквально засинати співачку негативними коментарями.
Пересічні українці в коментарях також негативно поставилися до загравань з темою війни та її використання в якості такого дивного "піару":
Позиція співачки
Сама ж артистка різко негативно відреагувала на критику на її адресу та пригрозила блогеру Беспалову судом. Вона заявила, що не бачить нічого поганого у своїй піар-акції.
Таким чином вона та її команда нібито хотіли стимулювати українських чоловіків призовного віку вчасно оновлювати свої дані та не боятися ТЦК.
"Насправді, дійсно, тема є вкрай боязкою для багатьох. І саме мета цього експерименту полягає в тому, щоб люди були сумлінними та оновили свої дані та не боялися людей у формі. Саме страх породжує негативні емоції щодо ТЦК…", — написала Sowa.
Що загрожує українцям за незаконне носіння військової форми
Варто зазначити, що в Україні цивільним особам заборонено ходити у військовій формі із відзнаками підрозділів ЗСУ чи інших військових формувань.
Незаконне використання форми підпадає під адміністративне порушення та може загрожувати:
за перше порушення — штраф від 2 550 до 3 400 гривень та конфіскація форми;
повторне порушення протягом року — штраф від 3400 до 6800 гривень або громадські роботи строком від 30 до 40 годин.
Право носити військову форму та її атрибути надано лише окремим категоріям громадян. До них відносяться:
- діючі військовослужбовці;
- ліцеїсти;
- курсанти військових навчальних закладів;
- резервісти;
- військовозобов’язані на зборах;
- відставники, яким дозволено використання форми.