Одною з найулюбленіших для багатьох власників присадибних та дачних ділянок вважається петунія. Однак не у всіх власників цієї квітки виходить виростити пишну квітучу шапку або спадаючий водоспад.
Багато хто нарікає, що спочатку все йде добре, а потім у якийсь момент петунія махом припиняє пишне цвітіння і повернути його не виходить.
Багато квітникарів припускають одну прикру помилку, через яку і не виходить виростити квітучий сад петуній.
Промах дачників полягає в тому, що не видаляють відцвілі бутони. Під ними знаходяться насіннєві коробочки. Якщо на ділянці багато комах, то квіти успішно запилюються і після цвітіння починається визрівання насіння.
Тому, щоб петунії постійно цвіли, потрібно обривати відцвілі бутони. Квітникари рекомендують не відкладати цей захід, тому що в низці садово-городніх справ про це можна легко забути. Тому в результаті петунії перестануть цвісти.
При цьому квітникарі звертають увагу, що є гібриди з геном чоловічої стерильності. Вони не дають насіння. У них обривати бутони, що відцвітають, не слід. Але таких гібридів дуже мало. Найкрасивіші петунії завжди дають насіння.
Обривати їх можна під час звичайного споглядання. Так поступово можна підготувати ґрунт для цвітіння рослини в майбутньому. З усієї сили не слід рвати, це робиться легким рухом руки.