Військовий розвідник із позивним Пілігрим в інтерв'ю Radio NV назвав ситуацію з фортифікаціями на Покровському напрямку «саботажем».
«Я вважаю, що це саботаж. Я схильний у тому напрямку [думати, що потрібно робити], як у Другу світову: трійка, трибунал, в’язниця, не буду говорити про якісь інші недемократичні речі. Є військова адміністрація, яка відповідає за це все. На Покровському напрямку ми перебували в одному місці, так би мовити, були нормальні бліндажі й окопи. Поруч були окопи по пояс і вони тягнулися точно 2,5 кілометра», — розповів Пілігрим в ефірі Radio NV.
Український розвідник висловив впевненість у тому, що гроші на побудову цих фортифікацій «списали», а також нагадав про відео, на якому видно, як у Мирнограді «валяються зуби дракона, просто на купі».
«Ті позиції, які дуже класно обладнані, ми чомусь здаємо їх. А ті позиції, які не обладнані, ворог проходить майже як на параді. це не нормально. Я б хотів, щоб влада це контролювала, насамперед, військові адміністрації… Місцеві ради мають за це відповідати. Не буду говорити, що вони в долі, не хочу про це думати, але я вважаю, що тут потрібно розбиратися», — заявив Пілігрим.
Він додав, що нардепка Мар’яна Безугла, яка писала про неготовність фортифікацій, мала рацію.
«Ми були здивовані, що почали її хейтити і казати, що вона ненормальна дурепа. Вона має рацію, тому що про це говорили дуже багато. Ми про це говорили, всі говорили. Результат ми бачимо. Можна було б сказати, що це брехня, якби в цих окопах особовий склад тримав оборону. Але ворог пройшов, заглибився на десятки кілометрів у глибину від цих позицій, і зараз перевірити, хто і що зробив, уже неможливо. Гроші вже втрачені кудись», — сказав український розвідник.
Проблеми з будівництвом фортифікацій в Україні - що відомо
13 грудня заступник начальника інженерних військ командування Сил підтримки Володимир Гусар спростовував проблеми з будівництвом фортифікацій.
За його словами, військові частини та підрозділи, які перебувають на передовій і здійснюють будівництво фортифікацій, забезпечені всіма необхідними матеріалами. Він також зазначив, що фортифікації будуються і на інших рубежах.
10 грудня видання Financial Times писало, що українські правоохоронці відкрили 30 кримінальних справ за фактами можливого розкрадання на будівництві фортифікацій, загальні збитки від якого оцінюються в 483 млн доларів (20,1 млрд грн). Видання також повідомляло, що будівництво ускладнюється затримками і відсутністю координації.
У листопаді член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін в інтерв'ю Radio NV зазначав, що ситуація з побудовою фортифікацій складна, заплутана та строката: є місця, де їх ефективно будують, але є місця, де фортифікаційні споруди зводять хаотично і незрозуміло.
Фахівець із комунікацій Олександр Солонько розповідав, що під час будівництва фортифікацій Україна робить системні помилки, яких не робить Росія, зокрема доволі часто вхід до фортифікаційних споруд не замаскований, що наражає військових на небезпеку.