Замулювання свердловини на воду вважається досить поширеною проблемою, що в подальшому спричиняє поступове зниження ефективності та продуктивності системи водопостачання з неможливістю отримувати воду, якщо ця ситуація не буде вчасно вирішена. Безпосередньо замулювання об’єкта, як правило, пов’язане з поступовим накопиченням мулу, дрібних піщинок, домішок глини тощо на стінках та поверхнях насосного обладнання, зокрема це стосується свердловинного фільтра. Закриваючи отвір, замулювання перешкоджає нормальному процесу забору рідини з підземного джерела для її подальшого перекачування на поверхню, наприклад, до житлового будинку.
Саме тому, щоб нова та якіснасвердловина могла прослужити якомога довше, вкрай важливо дослухатися до рекомендацій фахівців та своєчасно проводити не лише очищення замулених деталей, а й профілактичні огляди насосної системи і цілісності свердловини загалом.
Найчастіші причини замулювання свердловин на воду
Загалом передчасний знос свердловинних фільтрів та насосних систем може обумовлюватися кількома природними факторами. Це стосується підвищеного вмісту дрібнодисперсних часток та домішок у джерелі, сезонного зниження рівня води через тривалу посушливу погоду або інтенсивне користування свердловиною понад норми, за якою вона була розроблена. Також фахівці досить часто виділяють причину порушення гідродинаміки, коли через тривалу перерву в користуванні свердловиною, вода застоюється і утворюється осад.
Серед важливих експлуатаційних помилок важливо відокремити:
- нерегулярність використання свердловини, особливо якщо її буріння було розраховане саме для умов постійної експлуатації;
- допущення помилок у виборі фільтра, який не може забезпечити достатнє очищення рідини від зайвих домішок та часток;
- надмірне навантаження, зокрема занадто часте або ж безперервне використання води протягом тривалого часу.
Кожен з цих моментів обов’язково обговорюється кваліфікованими майстрами разом з замовниками послуги ще на моменті розробки проєкту буріння нової свердловини, а також на етапі безпосереднього проведення робіт. Саме тому вкрай важливо дослухатися до таких порад та дотримуватися вимог ефективного користування свердловиною на воду.
Ознаки замулювання свердловини, на які варто звернути увагу
Чим раніше буде виявлено проблему, тим менше часу та витрат піде на її вирішення. Дійсно ретельне очищення частково засміченого фільтра - це завжди дешевше і простіше, ніж заміна пошкодженого обладнання новим. Про індивідуальні ознаки можливого замулення свердловини замовникам можуть розказати виключно майстри, які безпосередньо надаватимуть послугу буріння свердловин Київ та Київська область, проте є ситуації, на які варто звертати увагу кожному, хто користується водою зі свердловини, а саме:
- поступове зниження продуктивності установки, коли вода починає надходити суттєво повільніше та з меншим тиском, потрібно більше часу витратити, щоб набрати певну ємність;
- наявність домішок в рідині, яких раніше не було помічено, поява каламутності води, з видимими домішками мулу чи дрібних піщинок;
- нехарактерні зміни у функціонуванні свердловинного насоса, наприклад, він почав працювати з перебоями, з’являється сторонній шум при його запуску або ж прилад починає швидко нагріватися;
- зниження тиску подачі води в системі, особливо, коли вода з гідроакумулятора вже використана і йде пряме постачання рідини зі свердловини.
Це перелік лише найпоширеніших ознак замулювання установки, тому за більш детальною консультацією варто звертатися до фахівців індивідуально.
Способи очищення свердловини від мулу
Серед самостійних способів боротьби з замулюванням варто виділити промивання установки з застосуванням підручних засобів, використання вібраційного насоса та метод зворотного промивання, проте використовувати їх варто, якщо є впевненість, що такі маніпуляції не погіршать загальну ситуацію. При наявності найменших сумнівів, варто звернутися за професійною допомогою.