Деякі рослини необхідно замульчувати.
Якщо раніше городники цікавилися, як захистити саджанці від снігу, то зараз більш актуальне питання - що робити, щоб рослини не вимерзли взимку, оскільки снігового покриву немає, а температура досить низька, розказує УНІАН.
Як виявляється, сніг є натуральним теплоізолятором, і він має важливу властивість, про яку мають знати городники. Ось що дає змогу рослинам не вимерзати взимку під снігом, так це ефект своєрідного натурального парника, який виникає завдяки тому, що сніговий покрив не пропускає назовні тепло, яке є на поверхні ґрунту. Крім того, завдяки снігу за мінусових температур не виморожується волога.
Що робити в саду в січні-лютому, якщо немає снігу
Не всі городники могли передбачити те, що зима буде безсніжною, і утеплити рослини, які особливо сильно "бояться" низьких температур. Особливу увагу потрібно приділити деяким квітам - трояндам і хризантемам, а також винограду.
Кущі троянд і хризантем, а також виноград варто замульчувати. Мульча дасть змогу захистити коріння рослин від морозу і збереже в землі вологу.
Ось чим мульчувати квіти та виноград:
- Торф.
- Хвоя.
- Кора.
- Сіно.
- Солома.
Для мульчі експерти радять використовувати той матеріал, який можна знайти недалеко від вашої ділянки. Наприклад, якщо поруч хвойний ліс, тоді варто віддати перевагу хвої, а якщо поля, на яких ростуть зернові, можна використати солому чи сіно.
Можете зробити і змішану мульчу - з кори та хвої. Дуже важливо не переборщити з хвоєю, оскільки через неї ґрунт може закислитися.
Приготовленою мульчею обсипте кущі квітів і виноград так, щоб була прикрита прикоренева площа й верхня частина рослин.
Що можна зробити на ділянці взимку
Ще в зимовий безсніжний період можна зайнятися мульчуванням дерев чи полуниці. Дерева є сенс мульчувати, щоб захистити їхнє коріння від морозу, і це особливо актуально для молоденьких саджанців - без цього вони просто можуть не пережити зиму.
Мульчування дерев - досить простий процес. Насипте в прикореневу лунку 10-15 см торфу. Зверху можна насипати золу і полити її водою. Таким чином ви ще й наситите дерево необхідними для росту вологою та мікроелементами. Зверніть увагу на те, що удобрення попелом і полив потрібно робити тільки тоді, коли температура буде вищою, аніж нуль градусів.
Ще можна провести мульчування полуниці. Сама по собі полуниця - морозостійка, тому мульчу є сенс укладати між кущиками - просто насипте кілька сантиметрів хвої, кори чи покладіть там сіно або солому. Завдяки мульчуванню в ґрунті залишиться більше вологи, а ще навесні не будуть активно рости бур'яни.