Безпілотні танки на полі бою у майбутньому можуть стати цілком реальними, однак наразі технології ще не дозволяють повністю замінити екіпажі бойових машин.
Про це заявив командир механізованого батальйону 1-ї окремої танкової Сіверської бригади Роман Овдієнко у новому випуску проєкту Укрінформу «Командири нашої перемоги».
За його словами, головна проблема безпілотних танків полягає у вразливості до засобів радіоелектронної боротьби, які широко застосовуються на фронті.
«Це можливо. Навіть зараз можливо, але є питання у системах протидії сигналу. Є системи РЕБ. Якщо навіть балістичні ракети намагаються глушити навігацію, то уявіть, скільки факторів впливають на полі бою. Якби це дійсно працювало, вже б були ці танки», - зазначив Овдієнко.
Тому сьогодні бойові машини без екіпажу, на його думку, залишаються перспективною, але ще не реалізованою ідеєю.
При цьому командир переконаний, що повністю замінити людей на полі бою неможливо. «Машини можуть спростити роботу, але поки нога піхотинця не ступить на певну територію, вона не буде вважатися нашою», - наголосив він.
Овдієнко також прокоментував використання на фронті техніки західного виробництва. За його словами, західні танки мають кращу оптику, прицільні системи та живучість, однак українське оборонне виробництво також розвивається, і результати цієї роботи вже помітні на полі бою. «Ми також проводимо глибоку модернізацію наших танків. Інколи вони навіть показують себе краще, ніж західні зразки. Те, що ВПК працює, означає, що Україна розвивається. І для ворога це буде сюрпризом», - зазначив Овдієнко.
Попри розвиток дронів, роль танків у сучасній війні залишається критично важливою. Однак використання бронетехніки стало більш обережним через постійну загрозу ураження з повітря. «Танки як були, так і залишаються основним ударним кулаком сухопутних військ. Так, дрони ускладнили виконання завдань, особливо ті, що працюють через оптоволокно - проти них не діють РЕБ, їх можна знищити тільки фізично», - розповів військовий.
Він зауважив, що масоване застосування танкових з’єднань наразі малоймовірне, адже це може спричинити швидку реакцію ворога. «Зараз танки більше використовуються в поодиноких випадках, якщо це дозволяє погода або пора доби - сніг, туман. Просто так серед білого дня вигнати танк на вогневий рубіж - це для нього закінчиться тим, що він просто згорить», - підкреслив Овдієнко.