Кількість країн, які зв’язалися зі США для переговорів про мита, зросла до 130. Водночас розпочався процес з питань торгівлі з Китаєм. Про це заявив голова Національної економічної ради при Білому домі Кевін Гассет.
Президент США Дональд Трамп пообіцяв, що в понеділок, 14 квітня, роз’яснить детально підхід його адміністрації до тарифів на смартфони та іншу електроніку. Чим закінчується бурхливий митний тиждень для світової торгівлі, розбирався FREEДОМ.
Смартфони, комп’ютери та чіпи звільнені від нових мит на імпорт у США. Виняток на ці групи товарів зробили, попри загальне посилення тарифів на китайську продукцію. Нові вказівки вже отримали митна і прикордонна служби США. Вони з’явилися вже після того, як у перших числах квітня Трамп ввів мита в розмірі 145% на продукцію з Китаю.
Початкові високі тарифи, які мали запрацювати для більшості країн з 9 квітня, за тиждень призвели до шокового обвалу фондових ринків США, Європи та Азії. Інвестори висловили побоювання, що розпочата президентом США торгова війна, призведе до уповільнення економіки як у самих Штатах, так і в інших країнах світу.
Нові мита США на іноземні товари набули чинності після опівночі 9 квітня. Однак того ж дня президент Трамп заявив, що дав дозвіл на 90-денну паузу на введення безпрецедентних тарифів щодо більшості країн. Пізніше речниця Білого дому Керолайн Левітт повідомила, що рішення США про 90-денну паузу щодо мит для інших країн є “тактикою переговорів” американського президента Дональда Трампа. Введення відповідних мит для США на 90 днів відклав і ЄС.
США пропонують Європі правильно вибирати партнерів, щоб “не перерізати собі горло”. Таку заяву зробив міністр фінансів США Скотт Бессент. Раніше Президент США Дональд Трамп заявив, що причиною 90-денної паузи для тарифів нібито стали пропозиції десятків держав домовитися про подальші умови співпраці зі Штатами замість негайного застосування контрзаходів.
Стратегія США полягає в тому, щоб їхні найцінніші союзники надавали перевагу партнерству зі Штатами над Китаєм, навіть за того, що нові торговельні угоди для них менш вигідні. Але ситуація в будь-який момент може змінитися, вважають аналітики.
Адміністрація президента Дональда Трампа хоче укласти 90 торговельних угод за 90 днів, повідомляє Reuters. Але проблеми зі швидким припиненням торгової війни президента вже очевидні, адже торгові експерти сумніваються, наскільки ефективно адміністрація президента США зможе вести стільки переговорів одночасно.