U-News » За кордоном » Росія намагається домогтися зняття санкцій з авіації через погіршення економіки
Всі новини

Росія намагається домогтися зняття санкцій з авіації через погіршення економіки

Москва просить Вашингтон відкрити повітряний простір для російських авіакомпаній у межах домовленостей про припинення вогню в Україні, пише Bloomberg.

Однак у Білому домі заявили, що ні про які угоди з країною-агресором не йдеться. Незмінна і позиція Брюсселя: Євросоюз не планує знімати санкції з Москви. У деталях розбирався телеканал FREEДOM.

Кремль намагається вибити для себе послаблення обмежень у межах переговорів щодо припинення вогню в Україні та намагається домогтися зняття санкції з “Аерофлоту” й відновити пряме авіасполучення між Росією і США. Хочуть у Москві повернути й заморожені російські активи. За ці кошти розраховують купити літаки Boeing.

Хоча запит не є умовою згоди на перемир’я, Росія розуміє, що заморожені кошти не можуть бути використані для купівлі літаків без припинення вогню. Угода, що дозволяє закуповувати літаки, може стати частиною пом’якшення санкцій у разі припинення бойових дій. Американські законодавці підрахували, що в США перебувають російські активи на суму близько 5 млрд доларів. Загалом США та їхні союзники заморозили близько 280 млрд доларів резервів російського Центрального банку, до того ж понад дві третини заблоковано в Євросоюзі”, — йдеться в публікації агентства Bloomberg.

У США заявили, що обговорювати будь-які економічні зобов’язання з Росією не збираються.

“Не буде жодних переговорів, жодних рішень, жодних домовленостей, поки ця бійня не припиниться. Ми продовжуємо працювати над припиненням вогню”, — акцентувала речниця Державного департаменту США Теммі Брюс.

Разом з тим варто розуміти, що відкриття повітряного простору з боку США — недостатньо. Без Європи російським перевізникам буде нелегко літати до Сполучених Штатів. А в ЄС у послабленні санкцій не зацікавлені. Причин на це кілька: по-перше, у Європейському Союзі вимагають від федерації припинення необґрунтованої військової агресії проти України; по-друге, це пов’язано з питаннями безпеки та охорони повітряного простору країн-членів ЄС.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російська цивільна авіація стрімко деградує через жорсткі санкції Заходу. Внаслідок цього повітряні судна залишилися без регулярних перевірок і необхідних запчастин. Російським авіаперевізникам довелося вдаватися до “канібалізації” — розбирати на деталі одні лайнери для лагодження інших. Через часті ламання й неможливість їх усунути, у 2024 році авіакомпаніям РФ довелося вивести з експлуатації 58 пасажирських літаків.

“Крім політичних рішень щодо санкцій, представник ЄС також вказав на “основні питання безпеки та охорони”, пов’язані з можливим відкриттям повітряного простору ЄС для російських літаків, оскільки “невідомо, чи обслуговували російських авіаоператорів і служби повітряного руху належним чином протягом останніх трьох років, що ставить під серйозне запитання льотну придатність російського флоту”, — посилається на слова представника Єврокомісії видання Politico.

Західні санкції щодо Росії вдарили абсолютно по всіх галузях російської економіки. До того ж через збільшення видобутку нафти країнами ОПЕК (The Organization of the Petroleum Exporting Countries, “Організація країн — експортерів нафти”), доходи російського бюджету 2025 року від експорту нафти й газу впали на 10%. І це ще не межа. Інвестиційний банк Goldman Sachs прогнозує, що за екстремального сценарію ціна може впасти до 40 доларів за барель у 2026 році. Для Росії це обернеться новим стрибком інфляції.

“Таким чином, зростання заробітних плат різко сповільнюється, тоді як зростання цін триває. Як зазначала Ельвіра Набіулліна (голова Центробанку РФ, — ред.), інфляція в країні зберігається на високому рівні. Зокрема індексація пенсій відстає від зростання цін. Як свідчать дані минулих років, реальний розмір пенсій уже півтора року перебуває в негативній динаміці та не встигає за офіційною інфляцією. Цього року влада передбачила додаткові кошти для індексації пенсій, унаслідок чого їхній розмір збільшився на 9,5%. Однак цей показник нижчий за офіційний рівень інфляції, що становить 10%. Отже, навіть за даними Росстату реальна купівельна спроможність пенсій знижується. Водночас фактичне зростання цін може бути ще вищим”, — прокоментував ситуацію російський опозиціонер, економіст Володимир Мілов.

Зростання цін спровокувало бум кредитування в Росії. Однак після підвищення ключової ставки з 16 до 21% громадяни просто не можуть закрити свої кредити. Через що Центробанк посилив правила видачі позик. Щоб розплатитися з боргами, росіяни стали користуватися послугою рефінансування. Простіше кажучи, брати новий кредит, щоб погасити старий. Часто — під заставу нерухомості. Тільки в березні 2025-го росіяни отримали близько 2 млрд рублів позик під заставу нерухомості. Це на третину більше, ніж місяцем раніше.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Кардіолог назвала найбільш небезпечний для серця алкогольний напій
38 413
Дитина зустріла сестру-близнючку своєї матері: її реакція стала хітом
37 982
Дзідзьо відреагував на вагітність колишньої дружини та публічно звернувся до неї
18 815
Вікторія Булітко відреагувала на звільнення Глущенко із «Дизель Шоу»
17 504
Симптоми утворення тромбів і продукти, що захищають від них
15 706
Чому навіть хороші й надійні чоловіки зраджують: психолог назвав 8 причин
14 928
Туалет на вулиці та подача води відром: у Києві здають в оренду цікавий "таунхаус"
14 693
Блогерка мало не залишилася за кордоном через нове обличчя: фото до і після пластики
14 543
За 5 років мама тричі народила близнюків: лікарі кажуть, що це диво
14 201
Лікар назвав напій, ефективний від підвищеного тиску і холестерину
12 745
Хлопчик з мему "Скоро вже буде Паска" виріс, і ось як він виглядає зараз
12 722
15 продуктів, які підвищують потенцію у чоловіків
12 582
Пуповину перерізала ножицями для брів: жінка не знала, що вона вагітна, поки не народила
12 336
Не носіть цей аксесуар: етикет забороняє, а гроші витратите даремно
0
Які органічні добрива можна вносити на грядки для огірків
0
Як сіяти кріп влітку, щоб зелені було вдосталь до кінця сезону
0
Анатолій Анатоліч приголомшив схудненням на 10 кіло і розсекретив свою нову вагу
0
Росія намагається домогтися зняття санкцій з авіації через погіршення економіки
0
5 помилок у зберіганні та приготуванні м’яса, які допускають майже всі господині
0
Воскресіння Христове: речі, які заборонено робити на Великдень
0
Що сказати замість "Христос Восрес" на Великдень: здивуйте рідних цими цікавими варіантами
0
Великодній зайчик: звідки він взявся та що насправді означає цей символ свята
0
Чому в квартиру краще не заходити у взутті: чотири причини, важливі для здоров’я
0
Названо напій, який небезпечний для серцевого ритму
0
Хвороба печінки: названо незвичайний симптом небезпечного стану
0
Чи треба обривати цвіт яблуні, про що не здогадуються садівники
0
🧳 Валіза мрії: яку обрати для ідеальної подорожі?

  Подорож — це завжди нова історія. Вона починається не з ...

Як зробити крем для обличчя самостійно і отримати величезне задоволення від результату

Ефективні засоби для обличчя здатні не лише поліпшити колір ...

Наймодніша паска 2025: який декор буде у тренді цього року

Великдень – це не лише духовне свято, а й чудова нагода ...