Російський гімн, який подається як символ національної гордості, виявився не таким вже й "оригінальним". Як з’ясувалося, музика до нього може мати українське коріння.
Повідомляє 24 Канал з посиланням на відео "The ДОКУМЕНТАЛІСТ" в YouTube.
Дивіться також Перша жінка, яка отримала Нобелівську премію, стала жертвою свого відкриття
Як Росія "позичила" музику для гімну
У 1944 році в СРСР оголосили конкурс на новий державний гімн. Планували замінити не лише слова, а й музику.
Конкурс виграв текст Сергія Міхалкова (батько режисера Нікіти Міхалкова) та музика Алєксандра Алєксандрова.
Але, як з’ясувалося, Алєксандров запозичив мелодію у Миколи Лисенка. Йдеться про маловідомий твір під назвою "Епічний фрагмент", написаний ще в 19 столітті.
Цю мелодію Алєксандров майже повністю адаптував під нову радянську версію.
Цікаво, що саме ця мелодія, хоч і з іншим текстом, продовжує жити й досі – у вигляді державного гімну Росії, який було затверджено у 2000 році. Таким чином, країна-агресорка фактично зберегла радянський гімн, замінивши лише слова, але не музику.
Хто написав пісню "Вставай, страна огромная"
Блогерка Карина Ожерельєва у відео на YouTube звертає увагу ще на один гучний факт.
"Мелодію пісні "Вставай, страна огромная" Алєксандров просто нахабно поцупив. Пісня "Повстань, повстань, народе мій" українською мовою пролунала ще у 1919 році у лавах Криворізьких повстанців УНР", - вказує вона.
Пізніше її співали в УПА. Текст пісні 1943 року приписують українському діячеві Степану Воляшу, а повернув її до життя відомий кобзар Тарас Силенко. Саме він зробив висновок, що і слова, і музика – народні, і жодного стосунку Алєксандров до цього твору не мав.
[media=https://youtu.be/bcW_McmddSs?si=X36h0L41CkW2P4e6]
Росія крала гімни не тільки в українців
Але на цьому історія крадіжок не закінчується. У XVIII–XIX століттях Росія спокусилася на гімн Великої Британії.
"З 1816 по 1833 роки в Російській імперії існував гімн "Молитва русских" – абсолютний плагіат британського "God Save the King"", – повідомляє блогерка.
У 1833 році композитор Олексій Львов створює новий гімн "Боже, царя храни", проте і ця мелодія дуже сильно нагадує британську, лише в уповільненому темпі. Слова до обох версій написав поет Василь Жуковський.