U-News » Суспільство » Фейк проти Яни Матвійчук в «Українській правді»: чому його запустили після атаки на Форос 21.09?
Всі новини

Фейк проти Яни Матвійчук в «Українській правді»: чому його запустили після атаки на Форос 21.09?

 

Одразу після української успішної атаки на Форос 21.09.2025 року ворог завдав удару у відповідь в інформаційному полі: від імені підприємиці Яни Матвійчук в блозі на «Українській правді» вийшла фейкова стаття з вигідними росії меседжами. Швидко з'ясувалось, що блог зламали для поширення дезінформації та дискредитації відомої блогерки, підприємиці та громадської діячки. 

Яна Матвійчук, атака на Форос 21.09 і «Українська правда»: як народився фейк

Вранці 21 вересня на сторінці блогу Яни Матвійчук з'явився допис, до якого, за словами підприємиці, вона не мала жодного відношення. Від її імені російські спецслужби опублікували текст, що засуджував удари по Форосу, представляючи їх як атаку на «мирні цивільні об'єкти».

«Мій акаунт на «Українській правді» був зламаний. Я не маю жодного відношення до фейкової публікації, що там з’явилася», — оперативно повідомила Яна Матвійчук.

Завдяки швидкій реакції адміністрації «Української правди» фейковий матеріал вчасно помітили та видалили менш ніж за 30 хвилин після публікації. Завдяки цьому публікація не встигла потрапити в український інфопростір.

А от російська пропагандистська машина навіть за цей короткий час встигла спрацювати за заздалегідь підготовленим планом. Новину про «засудження» дій ЗСУ українською блогеркою синхронно поширили топові кремлівські ресурси: RIA, URA, RG та Rambler. Ідентичність їхніх публікацій вказує на централізовану інформаційно-психологічну операцію. Бо й справді, вони виглядають, як написані одним і тим же автором.

«Ляпас для Кремля»: що насправді відбулось у Форосі

Причиною для настільки нервової реакції ворога стала реальна та вкрай болюча подія — удар по елітних військових цілях у Форосі. Це селище на південному узбережжі тимчасово окупованого Криму ще з радянських часів стало відомим як улюблене місце відпочинку вищого партійного керівництва та генералітету.

За наявними даними, цілями атаки стали санаторій «Форос», відомий як «дача ФСБ», та пансіонат імені Терлецького. Неофіційні джерела повідомляють, що в цих місцях перебували високопоставлені співробітники російських спецслужб. Показово, що на сайті санаторію з'явилося оголошення про закриття ресторану FOROS HALL на «спецобслуговування» саме 21 вересня. Це може свідчити про запланований захід для російських високопосадовців.

Російська влада визнала факт атаки та повідомила про кількох загиблих та поранених. Експерти припускають, що цілями могли бути як гауляйтери тимчасово окупованих територій, так і московитські генерали. У будь-якому разі, уражені об’єкти можна назвати абсолютно законний військовими цілями.

Цікаво, що удар по Форосу продемонстрував неспроможність розхваленої російської ППО захистити навіть стратегічно важливі об'єкти. Вони, до речі, розташовані майже за 300 км від лінії фронту та захищені з одного боку гірським масивом.

Чому Яна Матвійчук стала ціллю російських спецслужб?

Виникає питання чому саме Яна Матвійчук повинна була «прокоментувати» ситуацію та «засудити» дії ЗСУ у фейковій публікації? Насправді це не одиничний випадок: ворожі спецслужби намагаються підірвати довіру українців до багатьох лідерів думок.  Цього разу під удар пропагандистів потрапила Яна Матвійчук — успішна підприємиця та активістка.

У 2004 році вона заснувала бізнес, почавши зі стартового капіталу $300 та досягнувши з роками багатомільйонного обороту. Водночас Яна є активною громадською діячкою: підтримує кілька соціально важливих проєктів, а з початку повномасштабного вторгнення стала співзасновницею благодійних фондів та організаторкою соціальних програм для жінок за статусом ВПО.

У своєму блозі Яна Матвійчук послідовно підтримує ЗСУ та засуджує російську агресію. «Ворог задумав операцію, спрямовану не лише проти мене, а проти всіх проукраїнських активістів», — впевнена підприємиця. Її репутація мала стати прикриттям для ворожої пропаганди.

Безсилля на фронті породжує інформаційний терор

Не маючи змоги здобути гучні перемоги на полі бою, росія спрямовує величезні ресурси на інформаційну війну. Мета цих операцій — посіяти паніку, недовіру та розколоти українців зсередини. Саме тому ворог дискредитує  волонтерів, активістів та лідерів думок. Як влучно зауважив громадський діяч Дмитро Корчинський, «московити бояться навіть українських блогерів і волонтерів, бо не здолали ЗСУ на фронті».

Яна Матвійчук зізнається: ситуація була неприємна, але завдяки оперативним діям негативних наслідків вдалось уникнути. Також підприємиця вкотре підтвердила свою незмінну позицію: «Я схвалюю та підтримую удари ЗСУ по московії, якщо це дійсно удари ЗСУ».

Інцидент став нагадуванням про важливість інформаційної гігієни. Підприємиця закликала українців перевіряти джерела інформації, контролювати паролі до своїх соцмереж та месенджерів і використовувати двофакторну автентифікацію.

«Інформаційна війна є такою ж реальною, як і артилерійська, — підсумувала вона. — І наша єдність, пильність та підтримка Збройних Сил — це найкраща відповідь на будь-які провокації ворога».

Додати коментар

Читають Коментують
Чоловік прийшов на власний похорон і заявив: «Я живий!»: як таке могло статися
23 967
Вчені назвали категорію людей, які все частіше хворіють на рак
14 419
Пара побудувала будинок мрії біля річки, але після переїзду на них чекала шокуюча несподіванка
13 838
Прибиральниця колишнього Жовтневого Палацу тьотя Оля "розірвала" мережу своїм талантом
13 068
За що соромили жінок у Радянському Союзі: стереотипи, які зараз дивують
13 047
В Росії тихо припинили випуск найновішого авто: вже відомі причини
12 676
Названо 5 ознак раку шлунка, коли ще нічого не болить
12 554
Таємниця під підлогою: пара купила будинок і виявила знахідку, яку приховали попередні власники
12 087
Названо легкий спосіб запобігти утворенню тромбів
11 177
У Львові в оренду здають крихітну квартиру: вражає, скільки вмістили на кількох квадратах
11 172
Від секс-символа кіно до 91-річної бабусі: як наразі виглядає Бріжіт Бардо
10 839
"Тричі мився в душі": реакція блогера на шведський делікатес підкорила Мережу
10 273
Визначена група крові з найбільш слабким імунітетом
9 874
За що соромили жінок у Радянському Союзі: стереотипи, які зараз дивують
1
"Як швидко росте": Фокіна помилувалася 6-річним сином на спільному селфі
1
Брюссель хоче війни і активно до неї готується – Орбан
0
Воно надихнуло Apple: де знаходиться найбільше альпійське озеро у США
0
Ноутбуки 2025 для навчання: як обрати ідеальний пристрій для студентів
0
Фейк проти Яни Матвійчук в «Українській правді»: чому його запустили після атаки на Форос 21.09?
0
Ім’я, визнане найкрасивішим у світі, є досить популярним у Польщі та Україні
0
Трьом знакам Зодіаку забезпечено секретну підтримку Всесвіту: що їх чекає найближчим часом
0
Надя Дорофєєва показала домашнє фото з напівголим Кацуріним
0
34 роки без стрижки та нігті 6 метрів: художник потрапив до Книги рекордів Гіннесса
0
Названо дати, коли кожному знаку зодіаку в жовтні може суттєво пощастити
0
Отрута на підвіконні: три популярні рослини, які можуть нашкодити дітям і тваринам
0
У шкірянці і без бюстгальтера: 50-річна Шарліз Терон приголомшила молодим виглядом на фешншоу
0
Чи гріх займатися оральним сексом: священник дав неочікувану відповідь

Революція у церкві? Відомий священник заявив, що оральний ...

Як правильно почистити рибу від луски, щоб не прибирати всю кухню

Риба є смачним і корисним продуктом, який як мінімум двічі ...

Тривожні сигнали: 7 ранніх ознак, що нирки потребують уваги

Нирки відіграють життєво важливу роль у нашому організмі, ...