Що таке RAW
Ми звикли, що фотографії розповсюджуються у форматі JPEG. Щоб отримати файл у ньому, програмне забезпечення камери бере дані з фотосенсора та за власними алгоритмами їх обробляє: додає яскравості, контраст, чіткості тощо.
Переваги RAW
На перший погляд RAW-фотографії виглядають тьмяно порівняно з JPG, адже вони не пройшли автоматичну програмну обробку – це необхідно робити вручну.
Але «сирий» формат дає кілька переваг. Головна – фотографії у RAW не стиснуті. Знімки у JPEG на сучасному смартфоні можуть займати близько п’яти мегабайтів. У RAW їхній розмір складе близько 15 мегабайтів. Тобто JPEG «викидає» близько 10 МБ даних при обробці знімка.
Завдяки наявності повної інформації про знімок його простіше обробити та зробити якіснішим, ніж це можуть програмні алгоритми. У RAW легко додати деталей у надто темних регіонах чи затемнити пересвічені зони. У «сирому» форматі також простіше коригувати баланс білого без зниження якості всього знімка.
Як фотографувати у RAW на Android
Щоб робити знімки у RAW, ваш телефон повинен підтримувати програмний інтерфейс Camera2 API. Він знаходиться в прошивці, і його не можна отримати за допомогою сторонніх додатків. Інтерфейс Camera2 вперше з’явився на Android 5.0 Lollipop.
Окрім програмного інтерфейсу необхідно мати також камеру, яка сумісна з RAW. Вбудована у більшості Android-гаджетів Google Camera поки що не сумісна з ним. Проте в Google Play є багатий вибір додатків, які підтримують зйомку RAW: Lightroom Mobile, Manual Camera, ProShot, AZ Camera.