Аналізи на гормони щитоподібної залози

 

Щитоподібна залоза - орган, що має невеликий розмір, але дуже важливе значення. Він розташовується біля основи шиї, маючи форму метелика. Завдяки щитоподібній залозі реалізується маса важливих функцій нашого тіла. Вона дозволяє домогтися стабільної життєдіяльності організму, регулюючи:

 • дихання і температуру тіла;
 • частоту серцебиття і функції нервової системи - центральної та периферичної;
 • м'язову силу і масу тіла;
 • рівень холестерину;
 • менструальні цикли та менструації, репродуктивну систему і багато іншого.

Це далеко не повний перелік функцій, які виконує маленька щитоподібна залоза. Але саме від цього органу залежить наш настрій, стан здоров'я, бадьорість, працездатність і т. д. Тому так важливо стежити за станом цієї частини тіла.

Які захворювання можуть бути у щитоподібної залози

Зниження імунітету є одним з ключових факторів, за якими щитоподібна залоза припиняє свою нормальну роботу. Через це порушується баланс гормонів, що призводить до безлічі неприємних супутніх захворювань. Людина може пройти багатьох фахівців через порушення в репродуктивній, кровоносній, видільній, травній та інших системах, але все, що йому дійсно потрібно — здати аналізи на гормони щитовидної залози ціна на які неодмінно окупляться. Адже простіше виключити проблеми з гормонами, ніж витрачати гроші на нескінченні дослідження інших органів.

Найпоширеніші захворювання щитоподібної залози такі:

 • Гіпотиреоз-недолік гормонів щитоподібної залози.
 • Гіпертиреоз-підвищення вмісту гормонів три трийодтироніну (Т3), тироксину (Т4). Залежно від рівня виникнення порушення розрізняють такі типи гіпертиреозу: Первинний — щитоподібна залоза, вторинний — гіпофіз, третинний — гіпоталамус.
 • Гіперпаратиреоз-порушення кальцієвого обміну.

Які аналізи необхідно провести

Для перевірки стану щитоподібної залози потрібно здати 5 аналізів на гормони:

 1. Тиреотропний гормон (ТТГ).
 2. Трийодтиронін вільний Т3.
 3. Тироксин вільний Т4.
 4. Антитіла до тиреопероксидази.
 5. Онкомаркер кальцитонін.

Первинний і найважливіший з них – тиреотропний гормон (ТТГ). Він регулює функції щитоподібної залози, вироблення трийодтироніну (Т3) і тироксину (Т4), забезпечує надходження йоду з крові в ЩЗ.

Результати аналізів повинен розшифрувати лікар-ендокринолог. Він же призначає лікування, якщо це необхідно. Однак саме якісно проведені дослідження стануть початком в боротьбі за здоровий організм без яких би то не було захворювань.

Новости по теме: