Щоб прожити довге і повноцінне життя, необхідно звертати увагу на маленькі деталі, які складають її основу. В першу чергу це відноситься до звичок харчування.
Хоча на перший погляд може здаватися, що дотримуватися здорового способу життя складно, насправді забезпечити довголіття можуть досить прості правила.
Доктор Амер Кхан, експерт в області регенеративної медицини, розповів Express.co.uk про головні дієтичні хитрощі, які можуть значно збільшити тривалість життя. За його словами, перш за все потрібно звертати увагу на натуральність продуктів. Сьогодні багато виробників використовують антибіотики і препарати, що прискорюють зростання тварин, проте найкраще купувати м’ясо і рибу, вирощені на натуральних кормах.
Крім того, Кхан порадив їсти вуглеводи в чистому вигляді. Існує правило, згідно з яким вуглеводи з низьким глікемічним індексом (ГІ) набагато корисніше для здоров’я, ніж вуглеводи з високим ГІ. Тому вживання необроблених вуглеводів є обов’язковою умовою для довголіття. “Потрібно включати в раціон різні фрукти і овочі. Найкраще органічні, так як вони не піддаються впливу пестицидів”, – пояснив лікар.
Крім цього, варто контролювати розмір з’їдаються порцій. Дослідження на тваринах показують, що зниження споживання калорій на 10-50% в день може збільшити тривалість життя людини. Дослідження на людях показали аналогічну зв’язок.
Як пояснив Кхан, обмеження калорій допомагає позбутися зайвої ваги, який є основним фактором ризику ранньої смерті. В ідеалі, одна порція не повинна перевищувати розмір долоні, що становить приблизно 75 г., додав він.
Також не слід забувати додавати в страви різні приправи. Трави і спеції роблять їжу не тільки смачнішою, але і кориснішою. Багато сучасних приправ раніше використовувалися в якості лікарських засобів і, як показали сучасні дослідження, не без підстави. До них в тому числі відноситься чорний перець, куркума, петрушка, орегано, кориця та інші.
Ще один секрет довгого і здорового життя – кальцій і магній. Ці мінерали необхідні для здоров’я кісток, захисту від раку, діабету та серцевих захворювань. За словами Кхана, хорошими джерелами обох є сардини, біла квасоля, насіння кунжуту, мигдаль, листові овочі, броколі та козячий сир.