Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що якщо у вас вкрали телефон із цифровим паспортом на порталі «Дія», злодії нічого не зможуть із ним зробити.
Однак аби краще захиститись від такої ситуації, потрібно поставити надійний пароль на розблокування смартфону або відбиток пальця, чи ідентифікацію обличчям, розповів Федоров в інтерв’ю Радіо Свобода.
Якщо зловмисники змогли розблокувати ваш телефон, їм потрібно вгадати пароль від «Дії», тому його не варто тримати у телефоні. Навіть якщо зловмисники отримали доступ до «Дії», вони не зможуть щось зробити із вашим паспортом, наприклад оформити кредит у банку. Адже працівники банківських установ зможуть легко перевірити відповідність фотографії на порталі зовнішності людини, а також чи дійсний паспорт.
Федоров наголосив, що електронний паспорт на порталі «Дія» є набагато надійнішим, ніж паперовий. Під час укладення угод кожна людина може легко перевірити, чи є цифровий паспорт дійсним.
«Електронний паспорт – це точно надійніше, ніж паперовий паспорт. Тому що ми зробили таку технологію People to people – кожна людина може перевірити дійсність документа у іншої людини. Наприклад я можу взяти свій телефон, навести на QR-код у вашому смартфоні – на ваш паспорт і мені на телефоні відобразиться, чи є ваш документ дійсним. В режимі реального часу є запит у реєстр і відображення, що документ дійсний. Коли ж ми працюємо з паперовими документами, це неможливо перевірити», – зауважив він.
Міністр наголосив, що портал державних електронних послуг «Дія» є дуже безпечним і взламати його неможливо. «Дія» лише відображає інформацію з інших державних реєстрів, тому краще захищати потрібно саме їх.