Оповідання Григіра Тютюнника “Дивак”, як заклик любити та берегти природу.
В оповіданні Григіра Тютюнника “Дивак”, з коротким змістом якого можна ознайомитись тут Джерело: https://dovidka.biz.ua/g-tyutyunnik-divak-korotkiy-zmist/, розповідається про ставлення Олеся до природи. В творі відображається власне світосприйняття хлопчини відмінне від поглядів діда Прокопа. Ідея твору – показати, що є люді серед нас з неповторним внутрішнім світом. Автор прагне донести читачеві думку про те, що тільки добра та милосердна людина здатна тонко відчувати навколишню природу.
У творі акцентується увага на необхідності дбайливого ставлення до природи, а також на тому, що особа характеризується гідними вчинками, а доброта і милосердя зроблять світ добрішим. Неможливо побудувати щастя на чужому нещасті. З аналізом твору можна познайомитись тут https://dovidka.biz.ua/divak-tyutyunnik-analiz/.
Розповідь вчить бути добрим, милосердним, дбайливо ставитися до природи. Щоб бути особистістю необхідно не втрачати свою індивідуальність здійснювати гідні вчинки. Головний персонаж - хлопчик Олесь. Про нього розповідається в протягом всього твору, саме його характер розкривається повністю.
Другорядні персонажі - дід Прокіп, мати Олеся, Федя Токайло, вчителька Матильда Петрівна, діти, дядьки-сусіди ... Ці діючі особи виполняютв творі допоміжну роль, завдяки їм вдається повністю зрозуміти актор головного персонажа.
У творі на прикладі спілкування Олеся з іншими дійовими особами стає зрозуміло, чому хлопчика називають диваком? Передусім, це звязано через його незвичне, безмірне захоплення природою. Хлопчина захоплюється красою рідного краю. Він з такою всепоглинаючою любов’ю ставиться до природи, що йому навіть шкода псувати лід, яким покрилася річка.
Олесь – допитливий хлопчик. Він цікавиться всіма дрібничками, які зустрічаются на шляху до школи. Олесь сприймає природу як живу істоту. Хлопчина відрізняється творчою, живою уявою, яка допомагає йому бачити красу навколо себе. Головний персонаж добрий та мудрий, незважаючи на юний вік. Він не забіяка, але має рішучий характер та може відстоювати власну думку.
Після прочитання твору стає зрозуміло, що такі діти як Олесь, стають небайдужими, чутливими до навколишнього світу людьми. Без таких "диваків" світ жорстокий і холодний.