Чорний грибок, через який масово страждає населення Індії, вийшов за межі цієї країни, і тепер його фіксують в Єгипті й Іраку. В Україні його ще не виявляли, однак є інший, не менш небезпечний грибок, який вражає тих, хто переніс важку форму коронавірусу.
Відомо, що грибок вражає слизові оболонки, тому деяким хворим у Індії через нього видаляли очі. В Україні мукормікоз ще не фіксували, однак трапляється таке грибкове захворювання, як аспергільоз – воно існувало ще до коронавірусу. Носієм аспергільозу може бути кожен, а його шматочки усюди: у повітрі, в ґрунті, в приміщеннях, на їжі.
За словами лікарів, багато хто є носієм цього грибка і не підозрює про це. Зазвичай він не загрожує здоров’ю, бо імунітет не дає йому розвиватися в організмі.
Якщо індійські медики наголошували, що грибок розвивається внаслідок коронавірусу, то українські лікарі кажуть, що це не пов'язано, а статистика збільшилась через покращення діагностики, бо наразі більше уваги до легеневих проблем.
Наголошується, що з'являється грибок через лікування препаратами, які пригнічують імунітет. Виявити його на початкових етапах дуже складно, однак він не спричинює епідемію і живе там, де є для нього сприятливі умови. В Україні ж для нього холодний клімат, кажуть лікарі, тому масового захворювання можна не боятися.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що смертність від мукормікозу становить близько 50%, а ледь не єдиним способом її лікування є видалення очей.
Дещо раніше у індійських штатах Раджастан і Телангана влада оголосила про епідемію хвороби мукормікоз. Більшість інфікованих жили в таких районах, як Джайпур, Джодхпур, Сирохи і Кота.
Мукормікоз – це дуже рідкісна інфекція. Її викликає мукорна цвіль, яка зазвичай зустрічається у ґрунті, повітрі, гної, а також фруктах та овочах, що гниють. Крім того, вона зустрічається навіть у носі та слизі здорових людей. Інфекція впливає на носові пазухи, мозок, легені, що викликає біль та лихоманку. Ця хвороба смертельно небезпечна для хворих на діабет, а також для хворих на ВІЛ/СНІД і рак.