U-News » Здоров'я » Як "бодяжать" молоко в Україні: що додають
Всі новини

Як "бодяжать" молоко в Україні: що додають

Молочні продукти – одні з найбільш фальсифікованих товарів в Україні. Найчастіше підробляють молочні жири. Частка фальсифікату в готовому продукті подекуди може досягати 100%, це означає, що молочного жиру там може зовсім не бути.

Експерти кажуть, що саме молоко в чистому вигляді підробляють не часто. Але й там можна знайти чимало сторонніх інгредієнтів, які здатні завдати шкоди здоров'ю споживачів, пише Businessua.

Що підмішують у молоко?

Фальсифікатом називають продукт, в якому частина інгредієнтів замінена іншими. Якщо ми говоримо про молоко, то в ньому молочні жири можуть замінювати жирами якогось іншого походження. Найбільш поширене явище, коли в молоко додають рослинні жири. Але часто виробники не обмежуються тільки ними.

"Зараз хімія далеко крокує, і псевдовиробники молока викручуються, як можуть, – розповідає глава правління ГО "Споживча довіра" Олена Куликова. – У молоці може бути і перероблений курячий жир, і навіть гідрогенізовані жири (трансжири)".

Крім сфальсифікованих жирів у неякісному молоці можна знайти чимало інших речовин. Додавати їх можуть як постачальники сировини (фермери), так і виробники на підприємствах, маючи різні цілі.

"Коли молоко приймають на молочний комбінат, його перевіряють на рівень жирності, – розповідає Куликова. – Щоб рівень був достатнім, у молоко, яке розбавляють водою, постачальники можуть додавати мийні засоби і соду. Ці речовини вступають у хімічну реакцію і таким способом апарати показують більш високу жирність".

Додаючи хімічні речовини, молоку також допомагають довше залишатися свіжим.

"Щоб продукт довше зберігався, треба зробити так, щоб його кислотність не підвищувалася, – говорить президент Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз "Тест" Валентин Безрукий. – Для цього в молоко можуть додавати такі речовин, як аміак, соду або інгредієнти мийних засобів. Це дозволяє продуктові не скисати довше, і він довше може продаватися".

Крім цього, під час аналізу зразків експерти іноді знаходять у молоці залишки антибіотиків, розповідає Безрукий. Вони з'являються там із двох причин:

Антибіотиками лікують корову, яка хворіє. Протягом декількох тижнів лікування корову потрібно доїти, але вживати її молоко не можна. Якщо це правило порушують, антибіотики можна знайти в молоці.

Недотримання правил техніки безпеки на виробництві. Антибіотики можуть входити до складу засобів, які застосовують для очищення обладнання. Якщо обладнання належно не промито – в молоці також можна знайти залишки цих речовин.

Як неякісне молоко шкодить здоров'ю?

"Молоко – корисний продукт, компонент здорового харчування, рекомендований світовими і національними експертними групами, – говорить президент Асоціації дієтологів України, автор національних рекомендацій щодо здорового харчування, кандидат медичних наук, доцент Олег Швець. – Як дитячий, так і дорослий організм потребує тих речовинах, які є в молоці. І потребує щодня".

Але йдеться про натуральне, якісне молоко. Якщо в ньому з'являються якісь домішки – таке молоко вже пити не можна, адже воно може серйозно нашкодити здоров'ю.

Найменш шкідливими в молоці можна вважати рослинні жири. Вони, як правило, не завдають шкоди здоров'ю людини. Їхня проблема в тому, що вони просто не дозволяють нам отримати від молока ті корисні речовини, яких ми очікуємо.

Але не всі домішки в молоці настільки нешкідливі. Та ж сода, складові мийних засобів – не призначені для того, щоб приймати їх в їжу, тим більше в істотних кількостях. Тому, за словами Безрукого, вони будуть негативно впливати на організм.

Окреме питання – трансжири. З ними ситуація неоднозначна. Сам організм корови виробляє трансжири в тій або іншій кількості (залежно від породи), і ці речовини шкоди не несуть. Але є й інші трансжири, які з'явилися в молоці в процесі технологічної обробки. І з ними вже варто бути обережним, говорить Безрукий:

"Ці трансжири негативно впливають на серцево-судинну систему людини. Але заборонити всі трансжири взагалі неможливо, адже вони бувають різні. Встановити, що трансжирів у продукті має бути 0% – рівноцінно тому, щоб заборонити всю молочну продукцію".

Яке молоко варто купувати і вживати?

Неякісне молоко, найімовірніше, не буде відрізнятися за смаком від якісного. Визначити фальсифікат можна тільки в лабораторії. Але щоб убезпечити себе, Куликова радить купувати продукцію великих виробників у великих торгових мережах. Це гарантує більш ретельний контроль якості.

Найбільш ризиковано пити сире, необроблене молоко, говорить Швець: "Воно може бути контамінованим мікроорганізмами, і це може призвести до кишкової інфекції. Треба вживати тільки пастеризоване молоко".

Цю думку підтримує і Безрукий. За його словами, пити сире молоко можна тільки в перші кілька годин після того, як подоїли корову. Якщо ж ви купили таке молоко на базарі – його потрібно обов'язково прокип'ятити.

"Справа в тому, що молоко – це чудове середовище для розмноження як корисних, так і небезпечних мікроорганізмів. Ми не знаємо, в який період часу, які мікроорганізми будуть в ньому перемагати", – пояснив він.

Загалом молоко – корисний продукт і містить багато важливих для нашого організму речовин. Але до його вибору потрібно підходити уважно. Адже в пляшці з білою речовиною під виглядом молока можна отримати мийні засоби, аміак, соду, антибіотики, набір хвороботворних бактерій або ж просто продукт, повністю позбавлений корисних речовин, за які ми заплатили.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Кардіолог назвала найбільш небезпечний для серця алкогольний напій
38 349
Дитина зустріла сестру-близнючку своєї матері: її реакція стала хітом
37 440
Дзідзьо відреагував на вагітність колишньої дружини та публічно звернувся до неї
18 785
Вікторія Булітко відреагувала на звільнення Глущенко із «Дизель Шоу»
17 432
Симптоми утворення тромбів і продукти, що захищають від них
15 661
Чому навіть хороші й надійні чоловіки зраджують: психолог назвав 8 причин
14 905
Туалет на вулиці та подача води відром: у Києві здають в оренду цікавий "таунхаус"
14 649
За 5 років мама тричі народила близнюків: лікарі кажуть, що це диво
14 186
Блогерка мало не залишилася за кордоном через нове обличчя: фото до і після пластики
13 197
Хлопчик з мему "Скоро вже буде Паска" виріс, і ось як він виглядає зараз
12 648
15 продуктів, які підвищують потенцію у чоловіків
12 551
Пуповину перерізала ножицями для брів: жінка не знала, що вона вагітна, поки не народила
12 287
Вчені назвали напій, який запобігає серцевим нападам, інсультам і закупорюванню вен
11 941
Як сіяти кріп влітку, щоб зелені було вдосталь до кінця сезону
0
Анатолій Анатоліч приголомшив схудненням на 10 кіло і розсекретив свою нову вагу
0
Росія намагається домогтися зняття санкцій з авіації через погіршення економіки
0
5 помилок у зберіганні та приготуванні м’яса, які допускають майже всі господині
0
Воскресіння Христове: речі, які заборонено робити на Великдень
0
Що сказати замість "Христос Восрес" на Великдень: здивуйте рідних цими цікавими варіантами
0
Великодній зайчик: звідки він взявся та що насправді означає цей символ свята
0
Хвороба печінки: названо незвичайний симптом небезпечного стану
0
Чи треба обривати цвіт яблуні, про що не здогадуються садівники
0
Як позбутися плісняви ​​на стінах народними засобами
0
Три знаки зодіаку, яким сьогодні необхідно більше мовчати і менше говорити
0
Кардіолог розповів, як уникнути затвердіння артерій і безпечно скидати вагу
0
Універсальний продукт, за допомогою якого ресторанні кухарі покращують смак страв
0
🧳 Валіза мрії: яку обрати для ідеальної подорожі?

  Подорож — це завжди нова історія. Вона починається не з ...

Як зробити крем для обличчя самостійно і отримати величезне задоволення від результату

Ефективні засоби для обличчя здатні не лише поліпшити колір ...

Наймодніша паска 2025: який декор буде у тренді цього року

Великдень – це не лише духовне свято, а й чудова нагода ...