Навіть корисні продукти можуть нашкодити, якщо їх дуже багато в нашому раціоні. Деякі з них мають бути в строго обмеженій кількості, інакше можливі виникнення алергій, проблем з травленням і іншого, пише Joy-Pup.
Ягоди і фрукти
Ми впевнені, що нічого не може бути краще вітамінного коктейлю зі свіжих фруктів і ягід. Це дійсно так, адже в таких продуктах є багато корисних для нашого організму речовин. Але дієтологи рекомендують все ж обмежувати їх споживання і не наїдатися ними. Адже, переїв тих же вишень або полуниці, ви можете спровокувати розлад травлення. Ще в фруктах і ягодах багато фруктози – природного цукру. Коли ця речовина всмоктується в кров, то підшлункова залоза починає занадто швидко виробляти інсулін. Це може привести до розвитку діабету.
Як зрозуміти, що ви не переїдаєте? Досить з’їсти 2-3 жмені фруктів або ягід в день, щоб отримати користь від них і не нашкодити.
Тунець
Вважається, що тунець – це дієтична і дуже корисна риба. Вона неймовірно смачна, а консерви з нею їдять навіть діти. Так, незважаючи на те, що включення цього продукту в їжу позитивно позначається на серцево-судинній, нервовій, репродуктивній і кістковій системі, а також на роботі мозку, тунець входить в список найбільш небезпечної для раціону риби. У його туші міститься надмірно висока кількість ртуті, яка може накопичуватися в людському організмі і викликати проблеми зі здоров’ям. Тому тунець вкрай не рекомендується вагітними годуючим мамам, маленьким діткам, людям, які хворіють на ниркову недостатність.
Щоб не нашкодити собі, включайте тунець в раціон не частіше ніж один раз на тиждень.
Капуста
Від цього продукту суцільна користь! Його не тільки їдять, але також з нього роблять компреси. Червонокачанна і білокачанна капуста, брокколі містять антиоксиданти і корисні нутрієнти, які мають протиракові, протизапальні властивості. Але, якщо ви занадто часто їсте капусту, у вас можуть спостерігатися здуття живота, проблеми з травленням, розлад кишечника і інші проблеми.
Щоб не порушити роботу організму і отримати необхідні поживні речовини, включайте капусту і брокколі в раціон не чаще1-2 раз в тиждень.
Кава
Якщо ви не можете почати свій ранок без кави, то хоча б не пийте його натщесерце. Чашечка напою, за умови, що ви використовуєте хороші зерна, допоможе вам підбадьоритися, поліпшити розумові та фізичні показники, а також навіть підвищити настрій. Це не стосується розчинної кави, яка шкідлива навіть в мінімальних кількостях – вона негативно позначається на роботі печінки і шлунка. Крім цього, не варто зловживати будь-якими кавовими напоями. Адже вони можуть негативно вплинути на роботу нервової системи, викликати тривогу, надмірне збудження, позначитися на серці і підвищити тиск. Ще у вас може спостерігатися тремор, а з організму буде вимиватися кальцій.
Що ж робити, якщо без кави ви не можете? Обмеження щоденної норми кави для дорослого становить 4-5 чашок, але краще пити менше, замінюючи напій зеленим чаєм або звичайною водою.
Молочні продукти
Всі ми знаємо, наскільки корисними є молочні продукти. Ми п’ємо йогурт вранці, готуємо каші на молоці або ж додаємо в раціон сир і кефір. Дійсно, корисні нутрієнти позитивно впливають на роботу організму. Разом з тим, лактоза, яка є в молочних продуктах, погано засвоюється в великих кількостях. В результаті з’являються проблеми з травною системою, ви будете відчувати здуття, нудоту, спазми, також можливі метеоризм і діарея.
Щоб не нашкодити собі, строго контролюйте кількість випитого молока в день – стаканчика-двох достатньо. Крім цього, не варто включати молочні продукти в щоденний раціон, їх потрібно розбавляти іншою їжею.