Якість питної води для здоров’я та самопочуття людини важлива не менше, ніж якість продуктів, які ми споживаємо. Нутриціологиня Ніна Ходаковська в ефірі Радіо НВ поділилася кількома порадами про те, як правильно вживати воду.
Фахівчиня з харчування зазначила, що у води велика кількість функцій. Вона є у кожній клітині, в кожному органі людського організму, і без води вони б не насичувалися поживними і корисними речовинами. Також за допомогою води виводяться токсини з нашого організму.
«Завдяки воді зволожується наша шкіра. Це не лише заслуга вітамінів А, Е і групи вітамінів В. Під час зневоднення, під час нестачі води в добовому споживанні шкіра стає значно гіршої якості, ніж аби ми пили достатню кількість води», — пояснила Ходаковська.
Питна вода має бути не лише приємною на смак та з приємним запахом, а ще й насичена корисними мікроелементами.
«Та вода, яка є фільтрованою, навіть якщо на фільтрі стоїть мінералізатор, скоріш за все, тому що ніяк ми не можемо відслідкувати в домашніх умовах ступінь мінералізації води), вона є максимально очищеною, як звичайна дистильована вода. Тому я рекомендую додавати у воду краплі — електроліти, які насичують воду усіма тими корисними мікроелементами, які повинні щоденно надходити в наш організм», — розповіла нутриціологиня.
Електроліти, за словами Ходаковської, можна придбати в аптеках або спеціальних магазинах онлайн.
«Це доведені [медично] речі, адже на складі електролітів написано, що в цей склад входить. Це ті електроліти, які містяться у нашій крові: калій, натрій, фтор. Тому це те, що допомагає наситити організм тим, що може бути в нестачі, якщо ми п'ємо мало води, або якщо ми п'ємо воду з сильним ступенем очищення, тобто очищені не тільки від всього шкідливого, а й від всього корисного», — зазначила Ходаковська.
Також нутриціологиня поділилася лайфхаками правильного пиття води.
1. Добову норму води потрібно випивати не за 1−2 рази. В ідеалі, щогодини потрібно випивати по 100−150 мілілітрів води. Тоді вона максимально буде засвоюватися нашим організмом.
2. Найкраще усю добову норму води випивати до 16:00—17:00, щоб не навантажувати нирки.
3. Ще одна порада Ходаковської стосується кількості води. Відомою є формула розрахунку: 30 мл води на кожен кілограм ваги людини. Вона правильна, але якщо на вулиці спекотно, під час хвороби або ж отруєння організму, людина має випивати значно більше води. Тоді варто прислухатися до свого відчуття спраги.