Після 60 років люди ризикують зіткнутися із швидким прогресуванням порушень функцій мозку. Проте вчені вважають, що володіння хоча б однією іноземною мовою може відкласти початок деменції на сім років. У цьому знати мову можна над ідеалі, а частково.
Така навичка, як білінгвізм, дає мозку тренування. Говоріння іноземною мовою забезпечує розумову стимуляцію, необхідну запобігання старіння мозку. На відміну від інших факторів, які, як вважається, захищають від втрати пам’яті (фізичні вправи, дієта), мова “залишається з нами весь час”, зазначають фахівці, пише LadyHealth.
Про те, що білінгвізм є ворогом деменції, підтверджує дослідження, опубліковане у журналі Frontiers in Psychology. Його автори оцінювали стан 63 осіб старше 60 років, які говорять як мінімум двома мовами з різним ступенем утіхості, з погляду когнітивного здоров’я. Дослідження проводилося Національним дослідницьким університетом “Вища школа економіки” у Москві та Університетом Нортумбрії.
Вчені перевіряли швидкість реакції у піддослідних та його здатність швидко розшифровувати закономірності. З віком ці здібності мозку зазвичай погіршуються. Також учасники заповнили анкету, в якій розповіли, як довго вони говорять іноземною мовою та про рівень володіння ним.
Результати показали, що люди, які довше говорили іноземною мовою і робили це більш швидко, показали кращі результати тестів. У цьому вчені з’ясували, що рівень знання другої мови грає більшу роль, ніж тривалість володіння ним.
Згідно з оглядом даних про двомовність та збереження когнітивних функцій, опублікованому в журналі Frontiers in Human Neuroscience, три недавні метааналізи показали, що навіть часткове володіння іноземною мовою уповільнює старіння мозку та відстрочує деменцію на п’ять-сім років.
Дослідники при цьому наголошують, що така навичка, як білінгвізм, не є вірним способом уникнути деменції або уповільнити погіршення когнітивних функцій мозку. Необхідно враховувати ще й сімейний анамнез, інші фактори життя. Проте вони вважають, що підтримка активності мозку за рахунок перемикання між мовами може забезпечити “когнітивний резерв”.