На стан шкіри впливає спосіб життя. Деякі ураження є результатом помилок догляду, інші пов'язані з дерматологічними захворюваннями. Але шкіра також є чутливим барометром здоров'я — плями на тілі можуть сигналізувати про захворювання. Перевірте, чи можна прочитати на шкірі.
1. Синці
Схильність до утворення може свідчити про вроджену крихкість судин. Це може бути результатом порушень гемостазу, наприклад, гемофілії. У жінок вони можуть бути пов'язані з фазами менструального циклу.
2. Сверблячка
Зазвичай викликається алергічними захворюваннями шкіри. Але може також з'явитися внаслідок грибкової або бактеріальної інфекції (наприклад, при інфекційному імпетиго), вірусної інфекції (при герпесі) або алергічної реакції (на харчові продукти , ліки).
Іноді свербіж шкіри може свідчити про цукровий діабет, захворювання печінки, гіпотиреоз, гематологічні захворювання.
3. Жовті плями
Зазвичай розташовані навколо повік і свідчать про гіперліпідемію (надлишок жирів у крові). Вони виникають у людей з атеросклерозом та гіпертонією.
4. Коричневі плями
Вони можуть бути у вигляді ластовиння або пігментних плям. Локалізуються на обличчі та руках. Виникають із віком, в результаті частих сонячних ванн, а також після застосування протизаплідних пігулок або кортикостероїдів.
Коричневі лускаті плями на тілі, що виникають на тулубі, свідчать про строкату лупу, тобто поверхневу дріжджову інфекцію шкіри.
5. Кровопідтіки
Мають вигляд дрібних, червоних чи фіолетових плям на тілі. На відміну від висипання, не зникають при тиску. Свідчать про порушення згортання крові. Якщо вони виникають з інфекцією, можуть бути ознакою сепсису.
6. Набряки
Можуть з'являтися під очима, закривати руки, ноги чи все тіло. Найчастіше вони виникають при захворюваннях нирок, серця, харчової алергії, а також при проблемах щитоподібної залози й ревматичних захворюваннь. Можуть бути реакцією на лікарські засоби (естрогени, кортикостероїди, блокатори кальцієвих каналів). Якщо вони виникають у другій половині циклу, то є симптом передменструального синдрому.
7. Зміни у фарбуванні
Жовтий відтінок може бути пов'язаний із підвищенням білірубіну, комопнента жолчі. Це відбувається при гепатитах А, В та С або захворюваннях підшлункової залози. Якщо лоб, шия, підошви ніг та рук пожовтіли, це може свідчити про високу концентрацію каротиноїдів (жовтих, червоних та помаранчевих рослинних барвників) у крові в результаті дієти.
Коричнево-жовтий колір виникає при хронічній нирковій недостатності.
Якщо шкіра постійно бліда, це може свідчити про анемію (малокровність) або гіпотиреоз.
Виражене почервоніння шкіри, особливо особи, виникає при поліцитемії (збільшення еритроцитів у крові).
Синій колір шкіри виникає внаслідок отруєння важкими металами (наприклад, свинцем). Синій колір також пов'язаний зі зниженням гемоглобіну, він буває за серцевими вадами.