Україні не знадобиться 10 чи 15 років для трансформації у повній відповідності до правил ЄС.
Це можна зробити набагато швидше, сказав на засіданні уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Сьогодні ми розпочинаємо наш важкий, але тепер уже чіткий і конкретний шлях до повноправного членства в Європейському Союзі", – сказав він.
Статус кандидата дасть змогу прискорити трансформацію і відновлення України. Держава стане учасником багатьох програм та ініціатив ЄС. Нам буде доступна фінансова допомога для країн, які готуються до вступу. Україна стане привабливішою країною для інвесторів, у нас діятимуть зрозумілі для міжнародних компаній правила.
Після завершення війни ЄС ставитиметься до відновлення України не як до відбудови третьої країни, а як до інвестування в добробут потенційного майбутнього члена Євросоюзу.
23 червня на саміті у Брюсселі всі 27 країн-членів ЄС ухвалили рішення надати Україні статус кандидата на вступ до блоку.
В уряді заявили про виконання всіх рекомендацій Європейської комісії до кінця року. Серед вимог ЄС – призначення директора Національного антикорупційного бюро й керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола заявила, що надання статусу кандидата на вступ в ЄС Україні й Молдові не лише зміцнить обидві країни, а й сам Євросоюз.