У дорослої людини вважається нормою від 10 до 40 родимок. Одні зростають повільно, інші зникають, треті з'являються протягом життя. Родимки, або невуси - це доброякісні утворення шкіри, що не завдають шкоди і часом навіть прикрашають людину.
Як відрізнити їх від злоякісних новоутворень.
Він пояснив, що причиною виникнення родимок можуть бути як сонце, пошкодження шкіри або вплив радіації, так і спадкова схильність. А ось природа появи висячих родимок – вірусна.
За родимками слід спостерігати, оскільки іноді може розвинутися меланома - дуже агресивна, злоякісна пухлина. Чим раніше позбутися небезпечної родимки, тим більше шансів не захворіти на один з найагресивніших раків, попереджає дерматолог. Однак тільки через страх раку видаляти родимки з тіла не варто. Провокують розвиток меланоми зловживання сонячними ваннами, гормональні збої, спадковість, що дає близько 10 відсотків випадків меланоми. Тому, якщо є підвищений ризик лінії генів, краще заздалегідь пройти генетичне обстеження
Також тривожними сигналами є: часте травмування родимки, зміна її кольору та розмірів, почервоніння, лущення, біль та свербіж.
Після дерматоскопічного дослідження фахівці видаляють родимку. Для цього сьогодні застосовують кілька способів: скальпелем, радіоніжем, лазером, рідким азотом, а також за допомогою електрокоагуляції.
Самостійно намагатися позбутися невуса в жодному разі не можна, попередив лікар. Цим можна занести інфекцію та спровокувати розвиток меланоми.
Найкращий спосіб профілактики меланоми – не бувати на відкритому сонці, використовувати сонцезахисні креми та відмовитися від шкідливих звичок.