За даними Каліфорнійського університету охорони здоров’я в Сан-Франциско, «раптова» ознака лейкемії може виявитися вранці.
Лейкемія, також відома як білокрів’я або рак крові, – широка група злоякісних захворювань крові. Спочатку виникає у кістковому мозку.
Класичні симптоми лейкемії:
- збільшення лімфатичних вузлів;
- зниження імунітету, схильність до інфекцій;
- сплутаність свідомості, порушення координації рухів;
- висока температура;
- біль у суглобах;
- порушення згортання крові;
- тяжкість у боці.
Практично будь-який рак успішно лікується на ранній стадії, тому важливо звертати увагу на всі сигнали, які подає організм. У дослідженні, присвяченому раннім ознакам лейкозу, фахівці пишуть, що раптова, тривала зміна рівня енергії, незалежно від того, скільки ви спали, може вказувати на лейкемію.
Втома дуже поширена у людей, хворих на рак. Це може бути найтривожнішим симптомом.
– Втома, пов’язана з раком, може вплинути на вас фізично, емоційно та ментально, – йдеться у дослідженні, опублікованому в Cancer Research UK.
Ознаки, які мають насторожити:
- Людина виглядає блідою
- З’являється задишка
- Незвичайні та часті синці
- Кровоточивість ясен чи кровотечі з носа
- Необґрунтована втрата ваги
- Сильний піт ночами
Незрозуміло, що саме викликає лейкемію, і здебільшого конкретна причина відсутня. При цьому деякі фактори ризику можуть збільшити ризик розвитку хвороби, наприклад, опромінення.
Існують різні типи лейкемії. Гострий лейкоз означає, що хвороба прогресує швидко та агресивно, вимагаючи негайного лікування. ОМЛ частіше зустрічається у людей похилого віку.
Куріння може збільшити ризик розвитку гострого лейкозу, попереджають експерти. У сигаретному димі міститься бензол, і це, ймовірно, є серйозною причиною розвитку онкозахворювань.
Основним аналізом виявлення гострого лейкозу є загальний аналіз крові (ОАК). Його слід здавати при будь-якому погіршенні самопочуття, особливо при наявності ознак інфекції (температура, болі в горлі) або кровоточивості.
Однією з ключових ознак гострого лейкозу є зниження показників гемоглобіну до 30-60 г/л. Також відбувається зменшення кількості еритроцитів та зниження концентрації тромбоцитів.
Синці при лейкемії
При раку крові синці з’являються без видимих причин, як маленькі, і великі. Хвороба може виявитися дрібними синцями, відомими як петехії. Зазвичай вони зустрічаються на руках, ногах, животі та навколо очей і відрізняються за кольором: від червоного до коричневого.