"Набряки можуть бути локалізованими, наприклад набряки ніг. У цьому випадку треба для початку подивитися серце та серцево-судинну систему", - зазначила лікар, додавши, що саме "при серцево-судинних захворюваннях дуже часто розвиваються набряки".
Лікар Зухра Павлова наголосила, що з набряками не можна боротися самостійно сечогінними, треба сходити до лікаря та усунути причину.
"Безумне вживання сечогінних засобів призводить до незворотних органічних змін тканин нирок і навіть зупинки серця", - попередила лікар.
Також набряки можуть вказувати на проблеми із щитовидкою та нирками.
Перевірити нирки необхідно, якщо у людини набрякає спочатку обличчя, виникають мішки під очима, а потім "набряк начебто поширюється на все тіло", зазначила лікарка.
У деяких випадках, щоб позбутися неприємних ранкових проявів, достатньо налагодити питний режим і достатньо білкової їжі.
"Набряки бувають при нестачі води в організмі, коли тіло концентрує рідину в міжклітинному просторі. Без білка неможливо утримати рідку частину крові в судинах, і вона спрямовується в тканини, викликаючи набряки", - пояснила ендокринолог.