Деякі люди роками використовують одну і ту саму зубну щітку. Але це небезпечно!
Зубна щітка потребує періодичної заміни, попри чистку, а в деяких випадках замінювати потрібно навіть ті щітки, які були куплені зовсім недавно.
Зубна щітка, яка регулярно контактує з бактеріальним нальотом на зубах та язику, може зберігати на своїх щетинках потенційно небезпечні мікроорганізми навіть якщо добре промивається після використання.
Таким чином, довготривале використання зубної щітки без заміни може спричинити проблеми, зумовлені проникненням у ротову порожнину тих бактерій, які залишаються на ній.
Раз на два-три місяці потрібно міняти зубну щітку на нову.
Ця рекомендація стосується випадків, коли людина не хворіє на ГРВІ, не страждає від патологій у порожнині рота і не переносила інвазивних втручань, пов'язаних з видаленням або лікуванням зубів.
Якщо людині видаляють зуб, проводять імплантацію, або пацієнт лікує пародонтит, гінгівіт, йому слід ще ретельніше, ніж зазвичай, стежити за чистотою та оновленням зубної щітки.
Людям із вірусною інфекцією стоматологи радять тримати свою щітку окремо від зубних щіток інших жителів квартири.
Перехворілим потрібно замінити свою щітку, якою б новою вона не була.
В іншому випадку виникає ризик того, що вірусні частинки, що осіли на щетинках, "підігріватимуть" хвороботворний процес, завадять повноцінному одужанню та допоможуть інфекції стати хронічною.